Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
wiadomości

Darmowe przejazdy w niedziele - akcja Kolei Śląskich

Koleje Śląskie od jakiegoś czasu prowadzą różnego rodzaju akcje, które mają na celu walkę ze smogiem, czy też propagowanie aktywnego spędzania czasu. Tej zimy mamy za sobą już kilka edycji akcji, w czasie której ze względu na złą jakość powietrza kierowcy byli uprawnieni do bezpłatnych przejazdów. Wraz ze zbliżającą się wiosną, pojawiła się nowa akcja, która zakłada darmowe przejazdy dla rodzin w wybrane niedziele.

- Wraz z nadejściem wiosny zachęcamy do aktywnego spędzania wolnego czasu w rodzinnym gronie. Dlatego każda pierwsza niehandlowa niedziela w miesiącu to w Kolejach Śląskich okazja do bezpłatnych przejazdów dla rodziców podróżujących z dziećmi – informują Koleje Śląskie.

Niedziele z darmowymi przejazdami dla rodzin startują 11 marca. Kolejne edycje będą miały miejsce: 1 kwietnia, 13 maja, 10 czerwca, 8 lipca, 12 sierpnia, 9 września, 14 października, 11 listopada oraz 9 grudnia. Do bezpłatnych przejazdów będą mieli prawo rodzice bądź opiekunowie, którzy podróżują z dziećmi do 16 roku życia. Trzeba będzie jednak wykupić bilet dla dziecka, które jednak będzie korzystało ze zniżki uczniowskiej. Rodzice w tym wypadku podróżują zupełnie za darmo (niezależnie od tego, czy z dzieckiem jedzie jeden z nich, czy oboje), nie muszą wykupić biletu.

Promocja dotyczy wszystkich połączeń Kolei Śląskich, z wyjątkiem odcinka transgranicznego Chałupki – Bohumin, pociągów Ornak na odcinku Żywiec – Zakopane oraz pociągów specjalnych. Bezpłatne przejazdy dla rodzin wystartują o północy z soboty na niedzielę, w którą będzie obowiązywała akcja i potrwają dokładnie dwadzieściacztery godziny. Łącznie z akcji będzie można skorzystać więc łącznie w dziesięć niedziel.

- Możliwości na ciekawe wycieczki kolejowe jest zatem bez liku – można się zdecydować na wyprawę w góry (np. do Wisły albo Żywca), pozwiedzać Cieszyn czy wybrać się na rowerową podróż Leśną Rajzą – zachęca organizator akcji. 

Jak zapowiadają władze Kolei Śląskich, Rodzinne Niedziele to pierwsza z kilku propozycji, zostały w tym roku przygotowane dla podróżnych. Niedziele z darmowymi przejazdami dla rodziców mają zbiegać się w czasie z niedzielami wolnymi od handlu, a akcja ma zachęcić rodziny do aktywnego spędzania czasu i podróżowania.

 

źródło: ox.pl
dodał: JS

Komentarze

2
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
2018-02-27 21:48:13
qqłka: \&quot;Bezpłatne przejazdy dla rodzin wystartują o północy z soboty na niedzielę, w którą będzie obowiązywała akcja i potrwają dokładnie dwanaście godzin\&quot; - czyli do południa. A powrót trzeba już normalnie płacić :)<br />
2018-02-28 14:43:22
wranek: Ktoś musi pracować w niedzielę, by nie pracować mógł ktoś.
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: