Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?

Skoczów - awantura na targowisku

Na Targowisku Miejskim w Skoczowie wylegitymowano obywatelkę Rumunii, która wspólnie z dziećmi żebrała w miejscu publicznym. Ponieważ osoby handlujące na targowisku oraz przechodnie skarżyli się na natarczywe zachowanie w/w osób obywatelce Rumunii wydano polecenie zaprzestania żebrania.

Kobieta nie miała jednak najmniejszego zamiaru zastosować się do wydanego polecenia... mówiąc prosto - bez awantury się nie obeszło. 

- Kobieta wykrzykiwała, że nie ma pieniędzy na jedzenie - paląc jednocześnie papierosy, używała wulgarnych słów i na koniec stwierdziła, że została pobita i duszona przez Strażników – informuje Straż Miejska w Skoczowie – Kobieta widząc jednak, że jej działania nie przynoszą rezultatu, a obserwujący zdarzenie przechodnie chcą jej usunięcia usiadła na ziemi i zaczęła karmić małe dziecko piersią. Po około 5 minutach wstała. Nie otrzymawszy zgody na żebranie stała się jeszcze bardziej wulgarna. Z uwagi na jej zachowanie została przewieziona na dworzec PKP w Skoczowie. 

To jedna z interwencji Straży Miejskiej w Skoczowie w dniach od 12-13.10.2011, a oto kolejne:

-18 kierujących pojazdami zostało ukaranych mandatami za nieprzestrzeganie przepisów PRD dotyczących ograniczenia prędkości na obszarze zabudowanym.

-Na ulicy Kościelnej ukarano mandatami dwóch kierujących pojazdami, którzy nie dostosowali sie do znaku "zakaz ruchu w obu kierunkach".

-Na ul. G. Morcinka wylegitymowano i pouczono kierującego, który wjechał swoim pojazdem na trawnik niszcząc zieleń -art.144 KW.

-Na dworcu PKS wylegitymowano i pouczono 5 osób, które paliły papierosy w miejscu publicznym zabronionym - ustawa o przeciwdziałaniu szkodliwości palenia wyrobów tytoniowych.

-W parku na ul. Ustrońskiej  wylegitymowano i pouczono dwóch mężczyzn, którzy usiłowali spożywać alkohol w miejscu publicznym zabronionym - Ustawa o Wychowaniu w Trzeźwości i Przeciwdziałaniu Alkoholizmowi.

-Podczas patrolowania ulic miasta i przyległych sołectw zwracano szczególną uwagę na nieprawidłowo wywieszone ogłoszenia i plakaty, które były usuwane z miejsc do tego nieprzeznaczonych art 63a KW.

-Na ul. Mickiewicza wylegitymowano i pouczono właściciela psa, który nie zachował zwykłych środków ostrożności przy trzymaniu zwierzęcia - art 77 KW

-Na ul. Gustawa Morcinka wylegitymowano kierującego, który pozostawił swój pojazd w miejscu przeznaczonym do parkowania dla osób niepełnosprawnych. W trakcie interwencji okazało się, że kierujący był uprawniony do parkowania w tym miejscu, zapomniał jednak pozostawić w widocznym miejscu samochodu legitymację informującą o tym uprawnieniu.

-Wraz z funkcjonariuszami Policji Straż Miejska w Skoczowie zabezpieczała miejsce kolizji pojazdów w okolicach ronda na ul. Góreckiej.

źródło: ox.pl
dodał: BSK

Komentarze

0
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: