Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
wiadomości

Skoczów 11 listopada - [film]

Przedstawiciele szkół, związków zawodowych, samorządowcy, parlamentarzyści i mieszkańcy miasta wzięli udział w obchodach święta 11 listopada w Skoczowie. Tuż po ósmej rano burmistrzowi miasta raport złożyła Kompania Honorowa OSP Gminy Skoczów, odśpiewano Hymn Narodowy. Następnie przemaszerowano pod pomnik „Poległym za Polskość Śląska”. Tam odbył się Apel Poległych.

Po uroczystościach pod pomnikiem, w kościele ewangelicko – augsburskim św. Trójcy odbyło się nabożeństwo ekumeniczne w intencji Ojczyzny.
 
Skoczowskim obchodom towarzyszy piknik militarny z udziałem Grupy Rekonstrukcji Historycznej 4. Pułku Strzelców Podhalańskich. Na skoczowskim rynku od rana można było zobaczyć umundurowanie i uzbrojenie żołnierzy z początków XX wieku oraz pamiątki zebrane w Muzeum 4. Pułku Strzelców Podhalańskich. Ciekawostką są mundury, które używane były przez żołnierzy podczas pamiętnej bitwy pod Skoczowem w 1919 roku. Przed południem można było się też rozgrzać wojskową grochówką.
 
O godzinie 19.30 w Teatrze Elektrycznym odbędzie się projekcja filmu „Czarny Czwartek. Janek Wiśniewski padł” w reżyserii Antoniego Krauze. Wstęp wolny.
 
 

 
Jan Bacza
źródło: ox.pl
dodał: JB

Komentarze

0
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: