Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?

Skoczkowie narciarscy złożyli ślubowanie, wcześniej byli u premiera

Skoczkowie mogą nieco narzekać na brak wolnego czasu. Jeszcze wczoraj (4 lutego) skakali w Willingen, w ramach Pucharu Świata, a dziś znowu mają napięty grafik. Rano byli na śniadaniu u premiera, następnie złożyli ślubowanie, a potem czeka ich podróż do Pjongczang, gdzie będą reprezentować nasz kraj na Zimowych Igrzyskach Olimpijskich.

Chciałem panom bardzo serdecznie podziękować za to, że reprezentujecie Polskę, skaczecie dla Polski. Wasza walka na skoczni jest walką dla Polski. Zawsze żałowałem, że Polska, 40-milionowy kraj, a naród jeszcze większy, nie ma takich sukcesów, jakie odnosimy w skokach narciarskich - stwierdził Prezes Rady Ministrów, Mateusz Morawiecki.

Na spotkaniu z szefem rządu nie zabrakło kompletu skoczków, w tym dwukrotnego mistrza olimpijskiego z Soczi, Kamila Stocha oraz reprezentanta naszego regionu, Piotra Żyły. Oprócz zawodników, na śniadaniu pojawił się między innymi szkoleniowiec Biało-Czerwonych, Stefan Horngacher, a także Prezes Polskiego Związku Narciarskiego, Apoloniusz Tajner. 

Potem skoczkowie udali się do siedziby Polskiego Komitetu Olimpijskiego, gdzie złożyli ślubowanie. Następnie czeka ich lot do Korei Południowej, gdzie już w piątek zostanie zainaugurowana olimpiada. Jednak dla skoczków, igrzyska rozpoczną się znacznie wcześniej, gdyż na środę są zaplanowane treningi, a na czwartek kwalifikacje. Pierwsze medale będą rozdawane w sobotę, po konkursie na normalnej skoczni.

 

Kadra polskich skoczków narciarskich na Zimowych Igrzyskach Olimpijskich w Pjongczang:

 

  • Kamil Stoch,
  • Piotr Żyła (WSS Wisła),
  • Dawid Kubacki,
  • Stefan Hula,
  • Maciej Kot.

Andrzej Poncza

źródło:
dodał: AP

Komentarze

0
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: