Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?

Skoczkowie już trenują

19 i 20 lipca w Wiśle odbędą się Mistrzostwa Polski Seniorów w skokach narciarskich i kombinacji norweskiej. Wśród skoczków tytułu bronić będzie Jan Ziobro, a wśród kombinatorów norweskich Paweł Słowiok. Z bliska będzie można zobaczyć rywalizację pomiędzy najlepszymi polskimi skoczkami.

Czekają nas dwa dni sportowych zmagań na skoczni im. Adama Małysza w Wiśle.Na sobotę zaplanowano skoki do kombinacji norweskiej. Ten punkt programu rozpocznie się na skoczni im. Adama Małysza o godzinie 10.00. O 13 odbędą się biegi do kombinacji norweskiej. Ta część zawodów będzie niedaleko , bo na trasach rolkowych przy ośrodku sportowym 'Jonidło'. Jak informuje Katarzyna Koczwara z biura prasowego zawodów, wieczorem skocznię przejmują przede wszystkim podopieczni Łukasza Kruczka. O godzinę 18.30 rozpoczną się kwalifikacje do konkursu skoków. Na godzinę 20.30 zaplanowano pierwszą a godzinę później finałową serię skoków.

 
Niedziela to również skoki, tym razem jednak zawody drużynowe. Rozpocznie je seria próbna o 10. godzinę później I seria skoków. Będzie to, podobnie jak przy edycji zimowej, wewnętrzna rywalizacja pomiędzy kadrowiczami, ponieważ reprezentują oni różne kluby – dodaje Koczwara.
 
Podopieczni Łukasza Kruczka już od środy są na skoczni w Wiśle. Dwukrotnie w ciągu dnia trenują na obiekcie. Można ich spotkać tutaj przed i po południu. Do miasta zjeżdżają też zawodnicy, którzy startować będą w kombinacji norweskiej ich już też można spotkać trenujących na 'Jonidle'. Tam dzięki profesjonalnym trasom, możliwe jest rozegranie zawodów. Wcześniej, aby rozegrać tę część konkurencji., musiano zamykać w mieście kilka ulic, po których na rolkach krążyli zawodnicy.
 
 
Weekendowe skoki dla kadrowiczów będą ostatnim test przed inauguracją Letniego Grand Prix w skokach. Te międzynarodowe zawody odbędą się w Wiśle za tydzień – 25 i 26 lipca.
 
Bilety na Letnie Mistrzostwa Polski Seniorów kupić będzie można bezpośrednio w dniu zawodów na skoczni w Wiśle Malince w cenie 10 zł (miejsca stojące) i 20 zł (miejsca siedzące). Cały czas trwa sprzedaż biletów na Letnie Grand Prix w skokach narciarskich. Można je nabyć za pośrednictwem serwisu kupbilet.pl lub w sklepie Wiślaczek w Wiśle (pl. Hoffa 3).
 
Program zawodów Sobota, 19 lipca

Godz.9.30 seria próbna skoków do kombinacji norweskiej
Godz.10.00 skoki do kombinacji norweskiej
Godz.13.00 bieg do kombinacji norweskiej
Godz.18.30 kwalifikacje do konkursu skoków
Godz.20.30 I seria - Otwarty Konkurs Skoków
Godz.21.30 seria finałowa
Godz.22.10 dekoracja zwycięzców

Niedziela, 20 lipca

Godz.10.00 seria próbna skoków
Godz.11.00 I seria - drużynowy konkurs skoków
Godz.12.00 seria finałowa
Godz.12.45 dekoracja zwycięzców
 
Jan Bacza
źródło: ox.pl/mat.prasowe
dodał: JB

Komentarze

0
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: