Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
wiadomości

Skarżą się na bezdomnych

Jak poinformowała Straż Miejska w Cieszynie w ostatnich dniach napływają liczne zgłoszenia dotyczące zakłóceń porządku publicznego przez „osoby bezdomne”. Najczęściej do interwencji dochodzi w rejonach: dworca przesiadkowego przy ul. Hajduka, mostu Przyjaźni na ul. Zamkowej, Alei Piastowskiej, Wzgórza Zamkowego, Rynku oraz w parkach i na parkingach przed marketami.

Czego dotyczą zgłoszenia? najczęściej spożywania alkoholu w miejscach publicznych, dopuszczania się nieobyczajnych wybryków, wywoływania zgorszenia, zaczepiania przechodniów i wyłudzania pieniędzy. Często osoby nietrzeźwe są agresywne, natarczywe, zdarza się też, że wszczynają między sobą bójki.

- Niestety, wszystko dzieje się na oczach mieszkańców i turystów odwiedzających nasze miasto. Problem bezdomności dotyka nie tylko Cieszyna, a przeciwdziałanie jest niezwykle trudne i skomplikowane. Oferowana pomoc z którą docierają do bezdomnych pracownicy socjalni, wolontariusze, służby mundurowe jest systematycznie przez nich odrzucana. Do przyjęcia oferowanej pomocy nie można nikogo zmusić. Ale to nie oznacza, że trzeba tolerować zachowania znacznie wykraczające poza ogólne normy współżycia społecznego – informuje SM w Cieszynie

W związku z tymi wydarzeniami, w poniedziałek 19 sierpnia odbyło się spotkanie kierownictwa Straży Miejskiej w Cieszynie oraz Wydziału Prewencji Komendy Powiatowej Policji w Cieszynie na którym uzgodniono działania obydwu służb w tym zakresie. Wszelkie przejawy zakłócania porządku publicznego spotkają się ze stanowczą reakcją. Służby obejmą szczególnym nadzorem miejsca przebywania tych osób, żadne zgłoszenie nie zostanie zlekceważone.

(red)

źródło: ox.pl
dodał: red

Komentarze

12
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
2019-08-21 17:49:54
donekT: A tymczasem w Los Angeles, u bram rezydencji GLOBALNYCH KORPOKRATÓW, wedle niektórych danych, ilość osób z problemem bezdomności dotyczy nawet 25% mieszkańców. Co się okazuje, poziom bezdomności wzrasta wraz z polaryzacją ekonomiczną społeczeństwa, które to zjawisko nasila się również w Polsce, choć z mniejszym nasileniem niż w USA. Na przykładzie USA można zauważyć, iż z czasem BEZDOMNOŚĆ obejmuje coraz szersze warstwy społeczne, nawet osoby ze stałym zatrudnieniem, którym nie starcza nawet na wynajem nieruchomości, często w związku z polityką SPEKULACYJNEJ DEWELOPERKI. Pragnąłbym przypomnieć, iż jakość demokracji jest umotywowana ekonomicznie i uzależniona od pozycji klasy średniej. Jak się okazuje "postępowe" trendy godzą właśnie w tę klasę najbardziej. Nasi rzekomi obrońcy demokracji jakoś zdają się tego nie dostrzegać.
2019-08-21 20:00:02
Baciar: Więcej bezdomnych i pijaków na ulicach to efekt "dobrej zmiany"
2019-08-21 20:22:57
donekT: Raczej trend globalny... A nasza rzekoma lewica, raczej skrajna lewica (lewactwo) czym się zajmuje? Znaleźli sobie nowego LENINA, raczej LENINĘ na miarę kolorowego XXI wieku. No fakt, rozpad rodziny i kreowanie potrzeb konsumpcyjnych jest na rękę globalnej korpokracji, dlatego tak zawzięcie wspiera pewne "NOWINKARSTWO".
2019-08-21 21:21:11
krzysztof.mm: pod rządami firmy Putin i Spółka w Polsce bite są rekordy w piciu wódy - coś jest na rzeczy
2019-08-21 21:43:49
donekT: Ku chwale korpokratycznych ZYSKÓW!
2019-08-21 22:05:11
Wyborca 456: A im bardziej naród pije tym rząd ma więcej do podziału na różne plusy (+) dzięki czemu niektórzy mogą jeszcze mocniej poddać się zmiennym stanom świadomości a to pozwala władcom..... itd, itp..... i tak w kółko Macieju.......
2019-08-21 22:42:20
donekT: Z drugiej strony, biorąc pod uwagę opodatkowanie pewnych trunków, to najlepszy sposób, aby nawet z najbiedniejszych (nie tylko) wydębić jak najwięcej. Strategia znana od wieków. Od dawna wiadomo, że również i państwo, z zasady każde i nie tylko nasze (choć są wyjątki) i pod każdą władzą, czerpie krótkofalowe zyski z rozpowszechniania pewnych trunków. Biorąc pod uwagę zachowania konsumenckie, zwłaszcza wśród młodszej grupy "podatkowej", plus marketing, spożycie powinno jeszcze nieco wzrosnąć. Do szczęścia wystarczy zalegalizować inne środki odurzające, nie tylko na cele lecznicze. Kwestia, czy lobby grup przestępczych się zgodzi. W przypadku legalizacji cena na rynku spadnie, a popyt jest już na poziomie.
2019-08-21 22:53:25
donekT: Warto prześledzić relacje Millera i Palikota. Ich wzajemna niechęć również swymi początkami sięga pewnego alkoholowego biznesu. Oto czym się zajmuje rzekoma polska lewica i dziwnym sposobem owe relacje przekładają się na podział polityczny. Ponoć czyniony wedle różnic ideologicznych, które trudno dostrzec. Faktycznie to nie różnice ideowe, ale interesy przywódców są zauważalne.
2019-08-22 10:46:36
alouette: Szukajcie w polityce, itd, ale problem leży gdzie indziej. Nie ma u nas bezrobocia, szukają rąk do pracy, ale są ludzie tak głęboko uwikłani w nałogi i problemy, że nie są w stanie rozpocząć normalnego życia. Gdyby nawet dać im mieszkanie z czynszem 500 zł i pracę, która pozwoliłabym im czynsz, rachunki i jedzenie opłacić, oni na to nie pójdą... Bo tam nie da się pić. W większości problemem jest alkoholizm, a on znowu wynika najczęściej z problemów rodzinnych. Tak więc walczmy z patologiami, rozwiązłością, popularnością, promocją rozwodów, itd. Podstawą dobrobytu jest rodzina.
2019-08-22 15:18:56
jasper: Tak, tak alouette, niech pijany tatus w zaciszu domowym bije dziecka i babe a rozgrzeszenie dostanie od proboszcza za kultywowanie tradycji rodzinnych. Grunt to rodzinka ... Najlepiej jak pijany tatus lub mamusia za 500 + zasnie a dzieci powypadaja z okien.
2019-08-22 16:20:03
donekT: jasper-Q, Musiałeś się w strasznych warunkach wychowywać, skoro Ty jasper-Q masz takie, a nie inne doświadczenia. Naprawdę, należy Ci jasper-Q współczuć. Tak nawiasem, to wiele tłumaczy.
2019-08-22 19:56:40
jasper: Emil, uspokoj sie, zazyj tabletki. Farma Piebiaka na razie zawieszona.
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: