Skaldowie zagrali w Cieszynie

Prześliczna wiolonczelistka w nadolziańskim grodzie Pełny Teatr im. A. Mickiewicza w Cieszynie, dwukrotne oklaski na stojąco, a także gromkie 'Sto lat!' dla Andrzeja Zielińskiego, obchodzącego właśnie siedemdziesiąte urodziny- tak wyglądał charytatywny koncert Skaldów, który odbył się 9 listopada.

Organizatorem koncertu było cieszyńskie Stowarzyszenie SCI, a dochód z biletów oraz zbiórki przeprowadzanej przed i po koncercie zostanie przekazany na Hospicjum im. Ł. Ewangelisty w Cieszynie.

Przyjść na koncert, a zarazem wspomóc Hospicjum, zdecydowało się ponad 560 osób. Pojawili się też przedstawiciele fan clubów Skaldów z Zamarsk i różnych części kraju. Wszystkich powitali burmistrz Cieszyna Mieczysław Szczurek oraz Dorota Kania z Hospicjum.

Sam koncert obfitował w największe hity zespołu. Nie zabrakło ani takich utworów, jak „Wszystko mi mówi, że mnie ktoś pokochał”, „Prześliczna wiolonczelistka” czy „Z kopyta kulig rwie”, śpiewanych razem z publicznością, ani też współczesnych kompozycji z ostatnich płyt tej jednej z najważniejszych polskich grup rockowych. Jak łatwo się domyślić, nie obyło się też bez bisu.

Łącznie udało się zebrać organizatorom 20291,50 złotych, które wkrótce zasilą konto Hospicjum i pomogą podopiecznym cieszyńskiej placówki. Był to już kolejny koncert zorganizowany w Cieszynie przez Stowarzyszenie SCI, znane przykładowo z Letnich Pikników, które odbywały się latem w parku Pokoju oraz nadal trwającej akcji rozdawania rodzinom z dziećmi darmowych biletów do kina. Warto wspomnieć na przykład występ zespołu Łzy, który odbył się 25 października w Domu Narodowym. Wtedy dochód został przekazany na zakup sprzętu i wyposażenia dla osób niepełnosprawnych.

Czym jeszcze zaskoczy nas stowarzyszenie? Jak mówią jego członkowie, głowy mają pełne pomysłów i obecnie wiele z nich czeka na realizację...

mat. pras.

źródło: OX.PL/mat.pras.
dodał: NG

Komentarze

0
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
kontakt z redakcją