Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?

Skaldowie wracają

Któż nie zna muzyki Skaldów, złotych przebojów przy których szalała młodzież w latach 60’ i 70’? A może by tak przypomnieć niezwykłe czasy? – Na pomysł wpadli już organizatorzy „Skaldowskiego maratonu muzyczno-filmowego”, który odbędzie się w najbliższą sobotę w Skoczowie.

Teatr Elektryczny w Skoczowie w najbliższą sobotę zostanie zdominowany przez rock’n’rolla lat 60’ i 70’. Organizatorzy „Skaldowskiego maratonu muzyczno-filmowego” zadbali o niesamowitą atmosferę iście z niezapomnianych koncertów Skaldów. Nie zabraknie też członków kultowego zespołu. Wszystko rozpocznie się w najbliższą sobotę (27.11) w skoczowskim kinie – Teatrze Elektrycznym o godz. 16.00. Na początku zostanie wyświetlony niezwykły film Krzysztofa Nowaczka pt. „Nasi Skaldowie”, następnie przyjdzie czas na rozmowę z Jackiem Zielińskim – liderem zespołu. Około 17.30 rozpocznie się projekcja filmu z 1966r. pt. „Mocne uderzenie” w reż. Jerzego Passendorfera. O godz. 19.00 zaplanowano kolejne rozmowy z Andrzejem Ichą – autorem biografii Skaldów oraz Maciejem Kabatą –twórcą strony internetowej. Pół godziny później widzowie zobaczą krótkometrażowy film pt.” O Skaldach sprzed lat”. Następnie scena w skoczowskim kinie zostanie oddana Tomaszowi Wolakowi, który zaprezentuje mini recital – repertuar Skaldów.

Niezwykły wieczór ze Skaldami zakończy projekcja filmu” Moja przygoda ze Skaldami, czyli opowieść oldboja ze Skoczowa” w reżyserii Krzysztofa Nowaczka. Czytaj więcej o oldboju ze Skoczowa CZYTAJ „Skoczów podbił Sopot”.

Cały „Skaldowski maraton muzyczno-filmowy” uświetni wystawa winylów płyt i pamiątek związanych ze Skaldami i ich muzyką.
 

źródło: ox.pl
dodał: DK

Komentarze

0
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: