Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?

Skaldowie i Świetliki w Betlejem

Już w czwartek (29 stycznia) w Sali OSP w Zamarskach o godz. 18:00 odbędzie się niezwykły koncert ''Moje Betlejem'', na którym zagra Dziecięcy Zespół ''Świetliki'' z Zamarsk oraz goście specjalni - Jan Budziaszek, członek zespół Skaldowie oraz Tomasz Wolak, organista, wokalista, a także sądecki fan Skaldów.

„Moje Betlejem” to bożonarodzeniowy, autorski projekt zespołu Skaldowie. Teksty utworów napisał Leszek Aleksander Moczulski, zaś w muzykę ubrał je Jacek Zieliński. Podczas koncertu podziwiać będziemy przede wszystkim popisy najmłodszych z Zespołu Świetliki. Akompaniować im jednak będą zaproszeni goście, tj. Jan Budziaszek, który to zajmie się perkusją i przedstawi opowieść o Bożym Narodzeniu oraz Tomasz Wolak, który zasiądzie za instrumentami klawiszowymi i uraczy nas śpiewem. Kolędy wraz z wprowadzeniami Jana Budziaszka tworzą opowieść o przeżywaniu Nocy Betlejemskiej. - Misterium bożonarodzeniowe Skaldów to wzruszająca opowieść o podróży przez wydarzenia Betlejemskiej Nocy. Wykonanie i teksty sprawiają, że każdy w tych wydarzeniach może zobaczyć skrawek własnego życia - mówi Klaudiusz Zawada, sołtys Zamarsk.

Jan Budziaszek, choć związany na stałe z grupą Skaldowie, współpracuje też z zespołem swingowym "PlayingFamily". Grał z Jarosławem Śmietaną w grupie Extra Ball, w Kwartecie Tomasza Stański współpracował z Marylą Rodowicz i grupą Pod Budą oraz z New Life'm. Szacuje się, że zagrał ponad 5000 koncertów. Nagrał 30 płyt, jest ponadto autorem wielu godzin muzyki na potrzeby teatru i telewizji. Jan Budziaszek jest też pomysłodawcą koncertu "Jednego Serca, Jednego Ducha", który odbywa się corocznie wieczorem w dniu Bożego Ciała w Parku Sybiraków w Rzeszowie.

Tomasz Wolak pochodzi z muzycznej rodziny z Nowego Sącza, góralskie nutki jak geny pojawiły się w jego muzyce i w głosie. Kocha muzykę Skaldów, jest zaprzyjaźniony z Andrzejem Zielińskim. W Skoczowie wspólnie z pasjonatami organizuje muzyczne spotkania pn. Skaldowski Maraton Muzyczno-Filmowy. Jest organistą w kościele kolejowym, ma też swój zespół rockowy „Tomasz Wolak Rock Band”. Występuje w całej Polsce grając muzykę rockową i rozrywkową. O jego długich włosach chodzą już legendy.

Dziecięcy Zespół ŚWIETLIKI, powstały 4 lata temu, śpiewa zarówno ludowe pieśniczki śląska cieszyńskiego, kolędy i pastorałki, jak i piosenki z repertuaru Skaldów. Świetliki często uświetniają swoim śpiewem uroczystości lokalne, jak np. Koncert Kolęd, Dzień Kobiet, Dzień Seniora, Zamarskie Biesiadowanie, Koncert Mikołajkowy, a także biorą udział w konkursach pieśniczki ludowej. Obecnie członkami zespołu są: Kornelia Janik, Klaudia Krzywoń, Edyta Krzywoń, Magda Stawarska, Nikola Rutkowska, Zbyszek Kocoń, Arek Broda, Staś Janik, Kacper Donocik.

(red)

źródło: ox.pl/mat. pras.
dodał: LB

Komentarze

0
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: