Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
wiadomości

Skakali najmłodsi

We wtorek na skoczni K-12 w Łabajowie odbył się konkurs w skokach narciarskich ''Puchar Głuszca'', którego inicjatorem było Nadleśnictwo Wisła a organizatorem KS Wisła Ustronianka. Na skoczni rywalizowali chłopcy z rocznika 2003-2004, 2005 i młodsi oraz dziewczęta.
Atmosfera konkursu była gorąca, o co zadbał prezes KS Wisła Ustronianka Zbigniew Wuwer, który z pasją komentował wydarzenia na skoczni i koordynował organizację zawodów. Wśród oficjeli, którzy wręczali nagrody i medale nie mogło zabraknąć burmistrza Wisły Jana Poloczka, nadleśniczego Nadleśnictwa Wisła Witolda Szozdy, wiceprezesa PZN Andrzeja Wąsowicza oraz znakomitego trenera skoków i kombinacji norweskiej Jana Szturca.
 
Wśród dziewcząt najlepsza okazała się Marcelina Herzyk, która po skokach na odległość 12 i 12,5 m uzyskała notę 214,1 pkt. Tylko 0,5 pkt. mniej za skoki na odległość 12,5 i 12 m uzyskała Dominika Zawada. Trzeci stopień podium wywalczyła Justyna Badura, która skoczyła dwa razy 11,5 m (203,8 pkt.). Wszystkie zawodniczki reprezentują KS Wisła Ustronianka.
 
W zmaganiach chłopców, w grupie rocznika 2005 i młodsi, zwyciężył Kacper Tomasiak z LKS Klimczok Bystra, który uzyskiwał odległości 9 i 6,5 m oraz łączną notę 154,3 pkt. Drugie miejsce wywalczył reprezentant gospodarzy Tymoteusz Cienciała, który dwukrotnie lądował na linii 7 m, uzyskując notę 148,0 pkt. Trzecie miejsce zajął Mikołaj Gaczkowski, również z KS Wisła Ustronianka, którego skoki na odległość 3,5 i 4 m dały notę 105,7 pkt.
 
W najliczniejszej grupie chłopców rocznika 2003-2004 triumfował Mateusz Podgórski z Wisły Ustronianki, który dwukrotnie osiągnął odległość 12,5 m oraz notę 218,7 pkt. Niewiele gorzej wypadł Robert Ryś z Olimpii Goleszów, który po skokach na odległość 12,5 i 12 m uzyskał notę 216,6 pkt. i zajął drugie miejsce. Najniższy stopień podium zajął Kacper Kiraga z wiślańskiego klubu, który po skokach na dystans 12 i 11,5 m uzyskał notę 211,9 pkt.
 
Przed uroczystością wręczenia medali i dyplomów prezes klubu z Wisły Zbigniew Wuwer przekazał specjalne podziękowanie dla nadleśniczego Witolda Szozdy za współpracę z klubem i przyczynianie się do rozwoju sportu w Wiśle.
 
W zawodach wzięło udział w sumie 21 młodych skoczków, co pokazuje, że zainteresowanie dyscypliną, którą spopularyzował Adam Małysz, jest duże, dlatego warto, by kompleks skoczni w centrum Wisły doczekał się wreszcie modernizacji, gdyż ten obiekt ma duże znaczenie szkoleniowe.
 
źródło: ox.pl/materiały prasowe
dodał: JB

Komentarze

0
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: