Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
wiadomości

Siłownia zewnętrzna w Iskrzyczynie

Street workout cieszy się coraz większym zainteresowaniem w czasach pandemii. Urządzenia do treningu na świeżym powietrzu służące głównie do podciągania – drążki, poręcze, drabinki - powstają w miejskich parkach, czy na placach zabaw. Z siłowni zewnętrznej z takimi właśnie elementami można już korzystać w Iskrzyczynie.

Inwestycja pod nazwą siłownia zewnętrzna przy Szkole Podstawowej w Dębowcu Filia Iskrzyczyn została zakończona. Teren odpowiednio przygotowano, położono maty antypoślizgowe i zamontowano urządzenia do ćwiczeń. Znajduje się tam m.in. orbitrek, biegacz oraz urządzenia do podciągania tzw. street workout’u.

Urządzenia zamontowano już wcześniej, jednak dopiero pod koniec marca, ze względu na warunki atmosferyczne, udało się dokończyć inwestycję. Położone zostały maty antypoślizgowe, obsypano teren piaskiem – informuje Karol Chwastek radny Gminy Dębowiec.

Siłownia zewnętrzna została dofinansowana z Funduszu Sołeckiego w wysokości 10 tys. zł oraz z budżetu Gminy  w wysokości 9 670 zł. Celem tej inwestycji było stworzenie przy szkole kompleksu rekreacyjno-sportowego. Siłowania zewnętrzna znajduje się przy boisku ze sztuczną nawierzchnią. W ostatnim czasie wymienione zostały tam siatki na bramkach. W tym roku nowy blask zyskają również trybuny sportowe na obiekcie LKS „Iskra” - Iskrzyczyn.

Trybuny sportowe zostaną poddane gruntownej modernizacji. Zostanie zdemontowana istniejąca konstrukcja betonowa i drewniana. Na miejscu starych trybun, po przesunięciu na środek powstanie jedna trybuna z głównym wejściem w środku. Miejsc siedzących będzie około 220. Trybuna będzie miała 5 rzędów. Zostanie doprowadzony nowy chodnik z kostki brukowej. Jeżeli finanse na to pozwolą planujemy również wymianę ogrodzenia – przyznaje Chwastek.

 

red./mat.pras.

 

źródło: ox.pl
dodał: red.

Komentarze

0
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: