Sięgnęli po złote medale!

Miłe wieści napłynęły do nas z Bydgoszczy, gdzie wczoraj zostały zakończone Paralekkoatletyczne Mistrzostwa Europy. Najcenniejsze krążki wywalczyli zawodnicy z Cieszyna – Mirosław Madzia oraz Janusz Rokicki (na zdj.).

Wyrównane boje stoczyli zawodnicy Integracyjnego Klubu Sportowego z Cieszyna. Janusz Rokicki wywalczył złoty medal, który w pchnięciu kulą pokonał Aleksieja Aszapatowa z Rosji o zaledwie 11 centymetrów. Po najcenniejszy krążek sięgnął także Mirosław Madzia, który jako jedyny w konkursie rzutu oszczepem przekroczył granicę 37 metrów – 37,16 m.

Polska, z dorobkiem 49 medali, zajęła 3. pozycję w końcowej klasyfikacji medalowej Paralekkoatletycznych Mistrzostw Europy. Ze zwycięstwa radowała się reprezentacja Rosji, a na 2. miejscu uplasowali się Ukraińcy.