Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?

''Siedem spódnic Alicji''. Premiera nowej ksiażki Joanny Jurgały-Jureczki

''Siedem spódnic Alicji'' to tytuł najnowszej książki Joanny Jurgały-Jureczki, lokalnej pisarki, historyka literatury, autorki książek współczesnych i opracowań dotyczących przede wszystkim okresu XX-lecia. Powieść ma swoją premierę właśnie dzisiaj, tj. 16 stycznia!

"Siedem spódnic Alicji" to powieść, w której teraźniejszość przeplata się z przeszłością. Wyraziści bohaterowie, atmosfera rodzinnego ciepła i sytuacje z przymrużeniem oka przekreślają stereotyp nudnej prowincji, a pełne nostalgii i dreszczyku emocji wspomnienia oraz rodzinne sekrety prowokują do poszukiwania najważniejszych wartości.

- Bohaterka tej powieści jest czuła i emocjonalna. Lata doświadczeń nauczyły ją dystansu do wielu spraw, ale nie pozbawiły ironii i ciepła. Jest nią… prowincja. W którymkolwiek miejscu różnorodnej Europy by leżała, skrywa fascynujące tajemnice. Ale pozwala się naprawdę poznać tylko tym, którzy okażą jej zaufanie i… dociekliwość! Siedem spódnic Alicji to pełna humoru rodzinna historia, w której teraźniejszość przeplatana jest smakowicie z opowieściami z przeszłości – pisze o książce Magda Miśka-Jackowska, dziennikarka RMF Classic.

Pewnego dnia do hotelu „U Hrabiny” w Stawiskach na Śląsku przybywa młody celebryta, sfrustrowany samą myślą o konieczności spędzenia kilku dni na prowincji. Okaże się, że wcale nie będzie tam jedynym artystą, a w dodatku dziewczyna, którą wziął za pomocnicę ogrodnika, skrywa w sobie wiele niespodzianek… Alicja tymczasem, wśród urokliwych krajobrazów portugalskiego miasteczka Nazaré, chorwackiego Molunatu i polskich Stawisk, będzie musiała odpowiedzieć sobie na pytanie, czy jej serce należy do hrabiego Adama Franciszka Przebłockiego. A może skradnie je ktoś inny?” [Opis wydawcy]

Książkę „Siedem spódnic Alicji” już wkrótce w cenie 34,90 zł będzie można nabyć na stronie Zysk i S-ka Wydawnictwo , a także zdobyć w naszym konkursie. Śledźcie portal i dział „Konkursów”.

O poprzednich książkach Joanny Jurgały-Jureczki pisaliśmy m.in.:
Odnajdź swój kraniec świata
Morcinek jako człowiek
Zofii Kossak portret niedokończony...
Zofia Kossak okiem Joanny Jurgały-Jureczki
Promocja książki 'Tajemnice Prowincji' Joanny Jurgały-Jureczki w Skoczowie
Spotkanie poświęcone książce ''Tajemnica Prowincji'' i najnowszym publikacjom Miejskiego Centrum Kultury ''Integrator''
Tajemniczo w Cafe Muzeum
 

red.

źródło: OX.PL/mat.pras.
dodał: NG

Komentarze

0
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: