Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
wiadomości

Sezon Kajto w filmowej pigułce

Każdy rajdowiec może zazdrościć takiego fana. Przemysław Fijak nie tylko kibicuje Kajetanowi Kajetanowiczowi podczas rajdów, ale również montuje filmy z udziałem Mistrza Polski i umieszcza je w sieci, tak, by każdy miłośnik rajdów mógł podziwiać klasę rajdowca.

Miłość do rajdów samochodowych pojawiła się u Przemysława Fijaka wcześnie: - Jako młody chłopak oglądałem rajdy z ojcem. Rajd Wisły w Górkach chyba oglądał każdy facet z mojego pokolenia - mówi.

Obserwacja zmagań rajdowców jednak mu nie wystarczyła: - Już w tamtych czasach z pasją nagrywałem każdy rajd na naszym terenie i do dnia dzisiejszego składanie filmów video o tematyce rajdowej traktuję jako hobby. Klip jest nie lada gratką dla fanów talentu Kajetana Kajetanowicza, a Znam się z Kajetanem jeszcze od czasów startów 126p i miałem przyjemność jako jeden z pierwszych siedzieć z Kajtem w rajdowym samochodzie (oczywiście, ja na prawym fotelu:). No i tak się zaczęło. Od tamtych czasów płynie w moich żyłach benzyna. Pierwsze klipy to maluch i seicento nagrywane jeszcze  kamerą VHS, żmudne konwertowanie do plików i obróbka 3 minutowego klipu przez całą noc - wspomina miłośnik rajdów: - Dzisiaj to po prostu czysta przyjemność jak klip konwertuje się w czasie rzeczywistym jedno kliknięcie i już jest na "portalu społecznościowym" no i jakość materiałów z innej bajki - zauważa.

Na zakończenie sezonu Fijak zmontował film, w którym prezentuje "w pigułce" cały sezon zmagań Kajetanowicza na trasach: - Ostatni mój klip to najciekawsze ujęcia Kajetana z minionego sezonu, poskładane w najprostszy sposób bez podkładu muzycznego, by cieszyć ucho dźwiękami Subaru Imprezy jakie Kajto z niej wyciska. Okazją do zaprezentowania "Sezonu w pigułce..." jest nadchodzący Rajd Barbórki Warszawskiej, który odbędzie się w nadchodzącą sobotę i do którego oglądania wszystkich zachęcam - mówi Fijak.

Kanał na You Tube Przemysława Fijaka zawiera liczne materiały filmowe prezentujące relacje z rajdów sięgające nawet 2002 roku. Zobacz TUTAJ

 Zobacz klip Przemysława Fijaka:
 

(red.)

źródło: OX.pl
dodał: NG

Komentarze

0
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: