Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
wiadomości

Seniorzy z UTW po roku znów razem

Końcem lipca 2021 roku seniorzy z cieszyńskiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku spotkali się podczas biesiady. To pierwsze od niemal roku spotkanie UTW, które mogło się odbyć dzięki unormowaniu sytuacji epidemicznej.

Już początkiem pandemii, w 2020 roku prezes UTW Lucyna Bałandziuk zapowiadała, że spotkania będą możliwe, jednak dopiero, gdy ich realizacja nie będzie niosła za sobą zagrożenia. Odwołano wykłady i zajęcia, a seniorzy z niecierpliwością czekali na możliwość wyjścia z domu i spotkania się znów ze znajomymi. Na taką możliwość niestety czekali (z przerwami) ponad rok, jednak w końcu znów zasiedli do wspólnej biesiady. 

Biesiada, jak co roku była związana z końcem roku akademickiego. Oprócz seniorów na miejscu pojawili się również: Gabriela Staszkiewicz -Burmistrz Cieszyna, Mieczysław Szczurek - Starosta Cieszyński i Bogusław Dziadzia - Prodziekan UŚ. Spotkanie swoim występem uświetnił zespół "Wielkokończanie".

Biesiada była nie tylko szansą na spotkanie, ale również na omówienie planów – Mam nadzieję, że jesteśmy zaszczepieni i że sytuacja wraca już do normy. Dziś niesiadujemy na świeżym powietrzu, być może wkrótce spotkamy się w salach ykładowych. Planujemy już kolejne spotkania, o ile oczywiście nic się nie zmieni. Liczymy, że w tym roku uda się zorganizować coroczne rozpoczęcie roku akademickiego w teatrze, wrócą również wykłady oraz zajęcia sportowe – mówiła Lucyna Bałandziuk, prezes cieszyńskiego UTW.

Seniorzy na takie słowa czekali od dawna – już na początku pandemii podkreślali, że w tym wszystkim najgorsza jest samotność, a zdalne wykłady nie są w stanie zastąpić bezpośredniego spotkania z drugim człowiekiem. Obecnie wszyscy są pełni nadziei i czekają z utęsknieniem na otwarcie sal wykładowych, spotkania z sobą i zaproszonymi prelegentami.

źródło: ox.pl
dodał: JŚ

Komentarze

0
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: