Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
wiadomości

Cieszyn: więźniowie z prezentem dla ptaków

Osadzeni w Zakładzie Karnym w Cieszynie przekazali Nadleśnictwu Ustroń kolejne budki lęgowe dla ptaków, które wykonali w ramach kursu zawodowego.

Niedawno pisaliśmy: Więźniowie uczą się stolarstwa

Od września ubiegłego roku w cieszyńskim więzieniu prowadzony jest program "Ekologia - kształtowanie empatii poprzez pomoc dzikim zwięrzętom". Dzięki niemu osadzeni zdobywają wiedzę na temat ochrony przyrody i pomocy rodzimym gatunkom ptaków. - Cieszę się, że dzięki naszym staraniom nie tylko podnosimy świadomość ekologiczną skazanych, ale uczymy ich również szerokiego wykorzystywania umiejętności zawodowych. Jeśli wskutek tych okoliczności możemy pozostawić ślad w mieście czy okolicznych lasach i przyczynić się do ochrony zagrożonych wyginięciem gatunków, to satysfakcja jest tym większa – mówi kpt. Michał Szymaniak, starszy wychowawca Zakładu Karnego w Cieszynie.

Warto dodać, że budki będą służyć głównie wróblom. Kolejna ich partia zostanie przekazana cieszyńskiemu magistratowi.

KR/sw.gov.pl

źródło: ox.pl
dodał: Krzysztof Rojowski

Komentarze

9
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
2021-07-28 16:03:27
tom lem: "Ekologia - kształtowanie empatii poprzez pomoc dzikim zwierzętom", ciekawe czy to sam kpt. wymyślił, toć jakakolwiek pomoc dzikim zwierzętom to ich uzależnienie od człowieka. Na marginesie, te budki dla ptaków to chyba na przyszły rok, bo w tym okresie raczej nie będą lęgowymi ;-)
2021-07-28 16:42:33
pół_Sasina_z_Wiślicy: toż przecież leśnicy dobrze o tym wiedzą i jeśli karmią to tylko po to, by lepiej wypasione okazy ustrzelić, zjeść, sprzedać, a ekologia to ostatni bzdet jaki sobie w nadleśnictwie głowę zaprzątają - poza działem marketingu i reklamy, oczywiście
2021-07-28 17:09:06
: kiedy słyszę leśnika mówiącego o ekologii i ochronie przyrody to mi się niedobrze robi, zawsze tak reaguję na bezczelność i obłudę - ten przypadek to himalaje hipokryzji i zakłamania z obu stron żałosnego spektaklu
2021-07-28 17:29:44
: ===> Podmiot lansu: dwóch państwowych funkcjonariuszy ===> przedmiot lansu: efekt pracy de facto niewolniczej więźniów ===> pretekst lansu: ekologia i biedne wróbelki - taki mamy klimat, nawet w zadupiastym portaliku redakcja włącza programy autocenzury, nazywanie rzeczy po imieniu to ryzyko narażenia się Partii
2021-07-28 20:19:29
marat: Zyskujecie okazję, aby pochwalić się, co Wy w ostatnim czasie zrobiliście pożytecznego dla ochrony przyrody. Epatowaną z Waszej strony zawiść, również wobec tego rodzaju szczerych przedsięwzięć, niewątpliwie można określić jako Himalaje nienawiści, która okazywana jest przez Was w komentarzach na tym portalu w stosunku do różnych osób, redaktorów, czytelników, czy grup zawodowych etc. w sposób uporczywy i to całkowicie bezpodstawnie.
2021-07-28 20:20:42
marat: Okazywaną przez Was w komentarzach na tym portalu w sposób uporczywy nienawiść, Wy przypisujecie sobie za jakiś powód do dumy, czy szczujecie z innego powodu? Za każdym razem to marne prowokacje krzy-sio+sran-dus+fortepatrycuszu+pzostałe osoby w różnych wcieleniach+włącznie z tymi kradzionymi.
2021-07-28 20:58:39
marat: Zanim więc moi stali hejterzy, zwłaszcza konkretny hejter występujący pod wieloma nickami, dopiszą się do niniejszego tekstu, a nowi się przyłączą, bo poczuli, że o nich była mowa, niech się, kochani, zwłaszcza konkretny kochany, zastanowi nad stanem własnego ducha. Uczucie NIENAWIŚCI ma charakter destrukcyjny, związane jest z gniewem, jest to przeciwieństwo MIŁOŚCI, która buduje i tworzy wspólnotę. Nienawiść okazywana innemu człowiekowi stanowi wielkie zło! Tym bardziej, jeżeli nienawistnicy wobec bliźniego używają określeń dehumanizujących. W Liście do Galatów nienawiść/hejt wymienione są obok nieczystości, wyuzdania, uprawiania bałwochwalstwa, czarów, sporów, zawiści, wzburzenia niewłaściwą pogonią za zaszczytami, niezgodą, rozłamami i zazdrością. Zgodnie z przesłaniem Biblii hejter staje się niezdolny do kochania innych i samego siebie. Niektórzy próbują nienawiścią żyć, także nieźle żyć z nienawiści i dodatkowo wzbudzać w sobie fałszywe poczucie, że są w swoim mniemaniu ważnymi uczestnikami życia publicznego.
2021-07-28 21:24:41
pół_Sasina_z_Wiślicy: jak się przeloguję to mi zwykle się poprawia, czasem jeszcze biorę tabletkę co mi pan doktor na chorą głowę przepisał i znowu na jakiś czas mam spokój - proszę o wyrozumiałość Szanownych Czytelników tego forum
2021-07-28 21:40:10
marat: Zamiast bezpodstawnie epatować nienawiścią w komentarzach na portalu OX, postarajcie się posadzić przynajmniej jedno drzewo w miejsce każdego ściętego, z którego Wy dotychczas skorzystaliście w swym życiu.
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: