Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?

Seniorzy w Ustroniu rozpoczęli rok akademicki

W piątek (27.09.2019) w Prażakówce odbyła się uroczysta inauguracja roku akademickiego 2019/2020 ustrońskiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku. W programie przewidziano między innymi wykład inauguracyjny wygłoszony przez Europosła Jana Olbrychta oraz część artystyczną.

Całość rozpoczęła się od przywitania zaproszonych gości. Wśród nich znaleźli się przedstawiciele Uniwersytetu Śląskiego w Cieszynie, Burmistrz Ustronia, Przewodniczący Rady Miejskiej w Ustroniu oraz delegacja z cieszyńskiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku. Trzeci rok działania ustrońskiego Uniwersytetu to wielu nowych członków oraz osób, które deklarowały chęć podjęcia współpracy z aktywnymi seniorami.

- 223 indeksy podpisane na dzisiaj to super wynik w naszym mieście. To znaczy, że Ustroń dalej jest miejscowością, która tak jak przez ostatnie 150-200 lat była bardzo aktywna w życiu społecznym, kulturalnym. Może mniej naukowym, nie było u nas takich ośrodków, ale ten uniwersytet taką namiastkę nam daje i cieszymy się z tego bardzo. Gratuluję państwu tego wyboru i życzę udanego roku akademickiego – powitał zgromadzonych Przemysław Korcz, Burmistrz Miasta Ustroń.

Po oficjalnych przemówieniach nadszedł czas na odśpiewanie Gaudeamus Igitur, część artystyczną oraz wykład inauguracyjny, który w tym roku wygłosił Europoseł Jan Olbrycht. Uczestnicy wydarzenia dowiedzieli się między innymi o aktualnej polityce, problemach i mechanizmach funkcjonowania Unii Europejskiej.

 

źródło: ox.pl
dodał: JŚ

Komentarze

0
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: