Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
wiadomości

Seniorzy sadzą las

Jak co roku seniorzy z Trójwsi postanowili zająć się środowiskiem naturalnym. Udali się do lasu i przy wsparciu Nadleśnictwa Wisła zasadzili… 2200 jodeł. Tym samym pobito ubiegłoroczny rekord.

Seniorzy z Istebniańskiego Uniwersytetu Seniora pamiętają o lokalnych lasach. W 2019 roku w ramach akcji sadzenia drzew zasadzili 100 drzewek. W tym roku stwierdzili, że to zdecydowanie zbyt mało, w związku z czym las wzbogacił się aż o 2200 sztuk jodeł.

Jodły zostały posadzone w rotach, czyli zgodnie z zasadami, które pozwolą sadzonkom przetrwać i wzbogacić nasze środowisko naturalne - rota to taka placówka o szerokości 2 metrów, na której sadzi się nie mniej i nie więcej jak 13 sztuk sadzonek w półmetrowych odstępach. Dzięki temu drzewka rosną w większym zwarciu i są bardziej odporne na czynniki środowiska, w tym bez przerwy głodne jeleniowate – wyjaśnia Nadleśnictwo Wisła, dodając, że i tym razem seniorzy poradzili sobie doskonale. Co więcej, w tym roku akcja zyskała wymiar wielopokoleniowy, gdyż za pracę wzięły się również dzieci i wnuki osób z Istebniańskiego Uniwersytetu Seniora.

źródło: ox.pl
dodał: JŚ

Komentarze

16
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
2020-10-11 18:55:44
: ...i choćby przyszło tysiąc seniorów - i każdy sadził tysiąc jaworów - to nie nadążą za leśną mafią - co cały las w jeden dzień ściąć potrafią..
2020-10-11 18:56:26
: "Nadleśnictwo Niepołomice wynajęło gajówkę teściowi syna Beaty Szydło. Syn byłej szefowej rządu jest jedną z osób, które mają prawo do korzystania z nieruchomości. Miesięczna opłata za wynajem budynku wynosi 388 zł. Dyrektor krakowskich lasów przekonuje, że leśniczówkę mógł wynająć każdy, a powiązania najemcy z byłą premier nie mają znaczenia."
2020-10-11 18:57:39
: "Wielu leśników z którymi rozmawiali dziennikarze Onetu uważa, że wynajęcie nieruchomości miało służyć poszerzeniu wpływów politycznych krakowskiego dyrektora Lasów Państwowych Jana Kosiorowskiego Kosiorowski to w naszej opowieści postać kluczowa. W onet.pl tekst o tym jak zbudował sieć wzajemnych powiązań, która pozwoliła przelać nawet kilkaset tysięcy złotych z państwowej jednostki na prywatną fundację"
2020-10-11 18:59:39
: "Uwielbiam ten sznyt. Dziennikarze sprawdzają ciekawą informację uwierającą polityka. Polityk zapada się pod ziemię — nie odbiera telefonów, nie odpowiada na sms-y ani maile. A kiedy tekst z niewygodnymi dla polityka informacjami się ukazuje, to nagle polityk się odnajduje. Najczęściej się skarży, ubolewa, użala, ale jednocześnie opluwa dziennikarzy i ich redakcję w mediach społecznościowych, które — wbrew swej nazwie — są dla polityków kanałami komunikacji w jedną stronę. Miejscem, gdzie wrzucają swoje groteskowe oświadczenia, gdzie buńczucznie lansują swą nieskazitelność, wciąż nie odpowiadając na podstawowe pytania. Dokładnie wedle tego standardu postąpiła była premier Beata Szydło. Kiedy dziennikarze Onetu zainteresowali się leśniczówką, wynajmowaną za bezcen przez teścia jej syna — zapadła się pod ziemię. Po publikacji — a jakże — uaktywniła się na Twitterze w wiadomym, wyżej opisanym stylu polityka zaszczutego, któremu pseudopismaki włażą z buciorami do rodzinnej leśniczówki. (Andrzej Stankiewicz)"
2020-10-11 19:00:39
: "Wystarczyło jednak, by sama Szydło przekonała dziennikarzy Onetu, że to zupełny przypadek, że teść jej syna za grosze wynajął leśniczówkę, z której może korzystać Błażej Szydło i jego małżonka. Że znajomość pani premier z szefem krakowskich leśników, który przyklepał wynajem, jest bez znaczenia. Że Pani, że Pan, że redaktorzy Czernich i Serafin — autorzy artykułów — też sobie mogą leśniczówkę za 4 stówki wynająć. Że kiedy Beata Szydło jako premier powoływała teścia swego syna na przewodniczącego Rady Naukowej Leśnictwa, to Polska tego potrzebowała, gdyż teść — zapewne — jest ekspertem unikatowej, światowej, niezastępowalnej klasy. W każdym razie, jeśli gdziekolwiek w Polsce będą leśniczówki za 388 zł — jak leśniczówka wynajęta przez teścia syna pani premier — ja się pierwszy ustawiam w kolejce. A Państwo, proszę, wężykiem za mną — przy zachowaniu dystansu społecznego rzecz jasna."
2020-10-11 20:26:59
donekT: krzy-sio+świr Patryk, Wystarczy, jeżeli pochwalisz się, ile osobiście posadziłeś drzewek w bieżącym roku...
2020-10-11 21:46:44
tuluza: św. Patryk- że też ziemia nosi takiego padalca jak ty -potrafisz tylko ziać jadem, na tyle cię stać ? Samo zło w tobie, co zrobiłeś dla ludzkości, dla innych -zapewne nic !!!
2020-10-11 22:46:53
: tuluza, mnie też wstyd za tę bandę oszustów i złodziei z Beatką Należało w swoim logo
2020-10-11 22:48:09
: donuś, zapytaj tatusia ilu porządnych i uczciwych bezpieka PRL-u posadziła dzięki jego donosom, daj nam znać
2020-10-12 00:39:20
psychiatra: Lecz się!
2020-10-12 07:52:56
GusGus: Duże brawa dla wszystkich zaangażowanych w tą inicjatywę!
2020-10-12 11:16:14
mako: Nie znam się na tym i dlatego się nie wypowiem, ale zapytam :). Jaki sens ma sadzenie drzew w lesie pod drzewami ?
2020-10-12 17:43:20
krzysztof.mm: sens jest dwojaki - przede wszystkim propagandowy, na tym zależy mafii leśnej z LP, druga strona medalu to dla seniorów oczywista korzyść z ruchu na świeżym powietrzu - las ma takie akcje w d^pie, a "leśnicy" co dziś się chwalą tą akcją, jutro wyrżną w pień i zdewastują w całej Polsce tysiące hektarów starodrzewu
2020-10-12 18:15:35
donekT: Podobnie jak to czynią w Niemczech, wycinając całą puszczę pod kopalnię odkrywkową, do tego węgla brunatnego. Gdzie jest Greenpeace i inne podobnego rodzaju organizacje?
2020-10-12 18:43:18
: donusiu-pączusiu kochany, my się tu własnymi polskimi lasami zajmujemy póki co a nie niemieckimi, tak jak własnymi, polskimi kapusiami z katalogu IPN typu twój tatuś "TW Olcha", nota bene leśniczy z esbeckiej nominacji w stanie wojennym, a nie tymi z archiwum STASI
2020-10-12 18:59:55
donekT: krzy-sio+świr Patryk, pamiętaj o ósmym przykazaniu, i zastanów się, jak zasadzić przynajmniej jedno drzewko w bieżącym roku. Może swoją Pańcię w tym celu zdopingujesz?
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: