Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
wiadomości

Seniorzy przenoszą się do sieci!

Zajęcia w szkołach i na uczelniach w dobie koronawirusa przeniosły się do sieci. Śladem młodzieży postanowili pójść cieszyńscy seniorzy. Cieszyński Uniwersytet Trzeciego Wieku zaprasza na pierwszy wykład sekcji Miłośników Nauki i Techniki w sieci.

 Wykład odbędzie się 7 grudnia 2020 roku o godzinie 17:00. Poprowadzi go Bogdan Ficek, który opowie o tym, jak rządzi nami nasz mózg. Planowane są kolejne spotkania – w styczniu, lutym i marcu. Ich forma będzie uzależniona od sytuacji epidemicznej.

Sekcja Miłośników Nauki i Techniki cieszyńskiego UTW to wspólna inicjatywa seniorów oraz SITPChem - Stowarzyszeniem Inżynierów i Techników Przemysłu Chemicznego Oddział Cieszyn. Spotkania zwykle odbywały się dwa razy w miesiącu w Osiedlowym Centrum Kultury i Rekreacji i przyciągały za każdym razem kilkadziesiąt osób.

Początkowo cieszyński Uniwersytet Trzeciego Wieku podjął decyzję o zawieszeniu działalności – przeprowadziliśmy sondę wśród naszych słuchaczy. Większość z nich wskazała, że najważniejsze dla nich są spotkania, możliwość przyjścia na wykład fizycznie, kontaktu z innym człowiekiem – wyjaśniała kilka miesięcy temu Lucyna Bałandziuk, prezes cieszyńskiego UTW. Teraz jednak nadszedł czas na zmiany. UTW nie działa od kilku miesięcy, seniorzy są złaknieni wiedzy i spotkania, choćby on-line.

W wykładzie może wziąć udział każdy zainteresowany. Można zalogować się przez link (dostępny tutaj). Kod dostępu: 848190

 

źródło: ox.pl
dodał: JŚ

Komentarze

0
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: