Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?

Seniorzy nie dali się oszukać

Cieszyńscy policjanci ostrzegają seniorów przed oszustami działającymi metodą „na wnuczka”. Tylko w poniedziałek (07.10.2019) do cieszyńskiej Policji wpłynęło kilkanaście zgłoszeń. Na szczęście nikt nie dał się oszukać.

Mundurowi poinformowali, że świadomość seniorów powiatu cieszyńskiego dotyczących oszustów wyłudzających za pomocą różnych metod pieniędzy od starszych osób jest coraz większa. Seniorzy są czujni i w porę orientują się, że dzwoniąca do nich osoba nie jest tą, za którą się podaje. - Tylko wczoraj policjanci zostali powiadomieni o kilkunastu takich przypadkach i żaden z potencjalnych pokrzywdzonych nie dał się nabrać – podkreśla asp. Krzysztyof Pawlik, rzecznik prasowy cieszyńskiej policji.

Po raz kolejny także apelują o rozwagę i ograniczone zaufanie. - Informujemy, iż policjanci nigdy nie zwracają się z prośbą o wpłacenie pieniędzy. Nie zwracają się też do osób postronnych o pomoc w celu planowanego zatrzymana przestępcy - oszustwa. Jeżeli tylko mamy do czynienia z taką prośbą, telefoniczną czy w kontakcie osobistym, możemy mieć pewność, że mamy do czynienia z oszustem. W takim przypadku natychmiast kontaktujmy się z policją – dodaje Pawlik.

(red)

źródło: ox.pl
dodał: red

Komentarze

0
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: