Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?

Senegalczycy ukryci w wagonie sypialnym

Funkcjonariusze Śląskiego Oddziału Straży Granicznej ujawnili próbę nielegalnego przekroczenia granicy.
W nocy z 25 na 26 maja, w przejściu granicznym w Zebrzydowicach funkcjonariusze SG kontrolowali pociąg jadący z Krakowa do Wiednia. Z wykazu zajętych miejsc w wagonie sypialnym wynikało, że w przedziałach znajduje się mniej osób niż by wynikało z rezerwacji miejsc. To wzbudziło podejrzenia funkcjonariuszy. Zaczęła się szczegółowa kontrola. Okazało się, że w przedziale, w którym jechał jeden mężczyzna, obywatel Senegalu, w skrzynce łóżkowej ukryty był jego, 34 letni rodak. W sąsiednim, pustym przedziale, w takim samym miejscu ukryty był kolejny, 26 letni Senegalczyk.
Ukryci cudzoziemcy do Polski przyjechali legalnie, posiadali paszporty i polską wizę. Nie mieli jednak wiz czeskich i austriackich. Jak twierdzili wybierali się na zakupy do Wiednia. Obaj zostali zatrzymani za próbę nielegalnego przekroczenia granicy. Wraz z nimi zatrzymany został trzeci Senegalczyk, który jak się okazało pomagał im w ukryciu się w przedziałach.
Wycieczka do Wiednia dla całej trójki zakończyła się w Zebrzydowicach i teraz będą odpowiadać za swoje czyny przed sądem. Ponadto czeka ich wydalenie z naszego kraju.
źródło: Straż Graniczna
dodał: AK

Komentarze

0
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: