Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
wiadomości

Sekretna Misja Kobiet

W 25 miastach w Polsce przy współudziale 35 koordynatorek od 8 marca do 26 maja 2015 r. udało się zgromadzić 4224 par majtek, 1898 biustonoszy oraz 368 podkoszulek. Akcja Sekretna Misja Kobiet, czyli zbiórka bielizny dla kobiet z Burkina Faso w Afryce Zachodniej, jest już na finiszu.

Akcja Sekretna Misja Kobiet została zorganizowana przez Centrum Misji i Ewangelizacji w Dzięgielowie. Podczas jej trwania wysłano do Afryki Zachodniej łącznie 260 kilogramów bielizny. Aktualnie w drodze do Afryki jest 13 dużych paczek, każda waży po około 20 kg. Ostatni etap Sekretnej Misji Kobiet jest nie tylko najdłuższy – około 5 tys. kilometrów do pokonania, ale może okazać się także najtrudniejszy, ponieważ w Burkina Faso trwają walki polityczne. Paczki muszą dotrzeć do trzech lokalnych koordynatorek, które postarają się, aby z darów mogła skorzystać każda kobieta i nastolatka mieszkająca w Pobe Mangao.

– Największe wyzwanie dopiero przed nami. To odbudowa zniszczonej w Pobe Mengao tamy. Ta inwestycja wprowadzi tam zasadniczą zmianę w życiu wszystkich mieszkańców i do niej ciągle się przygotowujemy, poszukując sponsorów – podkreśla Bożena Giemza, rzecznik prasowy Centrum Misji i Ewangelizacji.

red.

źródło: mat.pras.
dodał: MP

Komentarze

1
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
2015-10-09 09:33:11
as355: Największym wyzwaniem dla was drogie Panie to nauczyć wasze podopieczne używać tych fatałaszków zgodnie z przeznaczeniem ,POWODZENIA .
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: