Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
wiadomości

Sejm przyjął "LexTVN". Jak głosowali posłowie z regionu?

Po burzliwej dyskusji i przy licznych kontrowersjach Sejm przyjął wczoraj (11.08) ustawę zmieniającą polskie prawo medialne. Znowelizowane przepisy zakładają, iż stacje telewizyjne i radiowe nadające w Polsce nie mogą należeć do spółek z krajów spoza Europejskiego Obszaru Gospodarczego (w tym ze Stanów Zjednoczonych).

Zmiany dotyczą przede wszystkim stacji TVN, której właścicielem jest amerykański koncern Discovery. Stąd też wzięła się potoczna nazwa ustawy "LexTVN".

Jak głosowali posłowie wybrani w okręgu wyborczym obejmującym powiat cieszyński? Za przyjęciem zmian byli posłowie Prawa i Sprawiedliwości - Przemysław Drabek, Grzegorz Gaża, Kazimierz Matuszny, Grzegorz Puda oraz Stanisław Szwed. Przeciwni byli: Mirosława Nykiel, Małgorzata Pępek (Platforma Obywatelska), Mirosław Suchoń (PL 2050) i Przemysław Koperski (Lewica).

Pełne wyniki dostępne są tutaj.

Warto dodać, że teraz projekt trafi do Senatu. Jeśli ten odrzuci go w całości, ustawa wróci do Sejmu, gdzie do jej przyjęcia będzie potrzebna bezwzględna większość głosów. Jeśli tak się stanie, trafi na biurko prezydenta. 

KR

źródło: ox.pl
dodał: Krzysztof Rojowski
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: