Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
wiadomości

Schronu nie zwiedzimy

Nie zwiedzimy schronu zlokalizowanego przy dworcu PKP w Cieszynie. Miasto nie planuje udostępniania tego obiektu zwiedzającym.

Przypomnijmy,  w lipcu ubiegłego roku miasto Cieszyn przejęło od PKP budynek dworca kolejowego. Oprócz tego,  24 lipca 2013 roku spenetrowano odkryty pod dworcem schron, tak zwaną szczelinę przeciwlotniczą (pisaliśmy: Bunkier w prezencie dla miasta). 

Mieszkańcy pytali burmistrza, czy będzie możliwość jego zwiedzania. Niestety, urząd  na razie takiej możliwości nie przewiduje -  Jeżeli nie zajdzie konieczność zewnętrzna, nie przewiduję likwidacji schronu. Wejścia do schronu typu szczelinowego, pochodzącego z czasów II wojny światowej, którego zasadniczą część tworzy wąski korytarz o długości ok. 40 m.b., zostaną odpowiednio zabezpieczone. – informuje na łamach Wiadomości Ratuszowych burmistrz Mieczysław Szczurek i dodaje, że  ewentualne wykorzystanie schronu do ekspozycji i zwiedzania niestety trzeba odłożyć, co najmniej do czasu wybudowania Zintegrowanego Węzła Przesiadkowego

(red)

źródło: ox.pl
dodał: CR

Komentarze

0
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: