Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?

Sanatorium „Róża” docenione przez PFRON

Państwowy Fundusz Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych (PFRON) w tym roku rozpoczął realizację pilotażowego programu rehabilitacji kompleksowej. Program ten jest realizowany kompleksowo w czterech ośrodkach wybranych przez PFRON. Wśród tych wybranych znajduje się również położone w uzdrowiskowej dzielnicy Ustronia przy ul. Zdrojowej 1 Sanatorium „Róża”.

Program rehabilitacji kompleksowej skierowany jest do osób niepełnosprawnych i ma pomóc im powrócić na rynek pracy zarówno osobom, które w wyniku choroby lub wypadku utraciły zdrowie i nie są w już stanie wykonywać swojego zawodu, jak również pomóc zdobyć pracę osobom z niepełnosprawnością nieaktywnym zawodowo. Służą temu trzy moduły programu: zawodowy, psychospołeczny i medyczny. Zespół specjalistów, złożony z lekarza, doradcy zawodowego, pośrednika pracy, psychologa i fizjoterapeuty, przygotowuje dla każdego uczestnika indywidualny program rehabilitacji, dostosowany do jego możliwości i oczekiwań.

W bogatej propozycji kursów są takie, które umożliwiają zdobycie nowego zawodu, ale też szkolenia podwyższające kwalifikacje, np. nauka języka obcego czy obsługa komputera. Podczas uczestnictwa w projekcie każdy może skorzystać z porad pośredników pracy, którzy wyjaśnią, jak poruszać się po rynku pracy, opowiedzą, jak wygląda rozmowa kwalifikacyjna i jak należy ją przeprowadzić, by osiągnąć sukces.

Ustrońskie Sanatorium „Róża” zdobyło renomę jako ośrodek specjalizujący się w rehabilitacji ortopedycznej i neurologicznej m.in. pacjentów mających problem ze spastycznością czy wiotkością mięśni, w tym chorych na stwardnienie rozsiane i osób po udarach mózgu. Dumą ustrońskiego ośrodka jest innowacyjny robot do rehabilitacji „Luna”, służący do terapii i diagnozy. Za jego pomocą można zmierzyć faktyczny zakres ruchu w każdym stawie oraz napięcie w mięśniach, co pomaga przy dobieraniu precyzyjnych terapii, uwzględniających potrzeby pacjenta.

Osoby, które zdecydują się na pobyt stacjonarny w ustrońskim ośrodku, będą miały zapewnione pokoje,  wyżywienie oraz możliwość korzystania z licznych atrakcji Ustronia po zajęciach rehabilitacyjnych. Za pobyt w ośrodku, zakwaterowanie, wyżywienia i cały program projektu uczestnik nie płaci nic, koszt pokrywa organizator czyli PFRON.

Informacje na temat rekrutacji do programu kompleksowej rehabilitacji, który cały czas trwa uzyskać można:
• dzwoniąc pod nr tel.: 22 50 55 600 (pon.- pt. w godz. 9:00 -16:00)
• pisząc na jeden z adresów e-mail: ork@pfron.org.pl oraz awejman@pfron.org.pl

AK

źródło: ox.pl
dodał: red.

Komentarze

0
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować: