Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?

Samorządowcy z regionu w Brukseli

Europejska Partia Ludowa, zasiadająca w Parlamencie Europejskim, uruchomiła program pod nazwą "Poznaj swojego europosła". W jego ramach cieszyński polityk Jan Olbrycht zaprosił do Brukseli m.in. Sylwię Cieślar (wójta Goleszowa), Gabrielę Staszkiewicz (burmistrza Cieszyna) czy Tomasza Bujoka (burmistrza Wisły).

Jak informuje biuro europosła Jana Olbrychta- wizyta obejmowała zwiedzanie budynku Parlamentu Europejskiego, wizytę w Domu Historii Europy oraz szereg merytorycznych dyskusji z europosłem Janem Olbrychtem. W rozmowach dominowały tematy  wykorzystania funduszy europejskich oraz sprawnego zarządzania miastem, samorządowcy wymienili się dobrymi praktykami.

Warto przypomnieć, że Jan Olbrycht to były burmistrz Cieszyna (pełnił tę funkcję w latach 1990-1998). Był jednym z inicjatorów Euroregionu Śląsk Cieszyński - Tesinske Slezko. Od 2004 roku jest europosłem. Z wykształcenia jest doktorem socjologii, związany na przestrzeni lat z Uniwersytetem Śląskim, Akademią Techniczno-Humanistyczną, Akademią Ekonomiczną w Katowicach oraz Uniwersytetem Jagiellońskim.

Samorządowcy przebywali w Brukseli od poniedziałku (4.02) do środy (6.02).

KR/mat.pras.

źródło: ox.pl
dodał: Krzysztof Rojowski

Komentarze

78
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
2019-02-07 18:04:08
ogregor6: Co to wogóle ma być. Co przez trzy lata Ci posłowie robili że na trzy miesiące przed końcem kadencji chcą się przedstawiać. Jakaś kpina. Program powinien się nazywać - przyjedź a my ci powiemy na kogo masz agitować w swojej gminie.
2019-02-07 18:37:32
mstudnicki: Dobrze, że Pani Burmistrz wróciła! Gdyby wiedziała, że w Cieszynie pod jej nieobecność chcą zamknąć szkołę w centrum Cieszyna, nigdy by na to nie pozwoliła. Prawdopodobnie inni podstępni samorządowcy w tajemnicy przed Panią Burmistrz uknuli tą antyspołeczną inicjatywę. No bo przecież zamknięcie jednej ze szkół jest sprawą na tyle ważną, żeby powiedzieć o niej kilka miesięcy temu w kampanii samorządowej prawda? A skoro Pani Burmistrz nie miała tego w planach, to my - wierny, jaśnie oświecony cieszyński lud Pani Burmistrz wierzymy.
2019-02-07 20:37:12
krzysztof.mm: dzisiaj wyniki najnowszych sondaży, PiS przegrywa wybory do PE z KE, Wiosna Biedronia na trzecim miejscu - panie i panowie z partyjnego rozdawnictwa, poupychani gdzie tylko się dało i gdzie można było na maksa d o j n ą zmianę realizować, pora się zacząć żegnać z korytami i stołkami, i zacząć myśleć o dobrych adwokatach [na Giertycha na waszym miejscu raczej bym nie liczył]
2019-02-07 21:38:27
Wyborca 456: Ciekawi mnie obecność wójt Goleszowa Sylwii Cieślar na tym zdjęciu. Przez tyle lat "pracowała" u p. Olbrychta i nie zdążyła go poznać ? Dopiero teraz musiała (ZNOWU) pojechać aż do Brukseli żeby z nim merytorycznie podyskutować ?
2019-02-08 05:27:41
krzysztof.mm: studnicki nie rżnij głupa - 'koryto tonie wszystkie pijawki na pokład' nie znaczy, że z czapy pierdoły masz wypisywać
2019-02-08 05:31:58
krzysztof.mm: ciekaw jestem czy oprócz GS pozostali wycieczkowicze również znają jakieś języki obce - nb. poprzedni burmistrz chyba z powodu tego "braku w uzębieniu" najlepiej czuł się w cieszyńskiej zakrystii
2019-02-08 05:55:23
bronek91: Ten drugi od lewej to nie czasem postać, która w EURO-parlamencie głosowała za wprowadzeniem tak nazywanego przez niektórych ACTA2? WSTYD! Tym sposobem w oczach wielu podważył swój dorobek i szacunek. Wcale nie budzi zdziwienia, iż zajął miejsce po prawicy Pani Burmistryrzyni….
2019-02-08 06:01:29
bronek91: krzysztof.mm o Biedroniu i jego inicjatywie już bronek downo, downo tymu pisoł, bydzie tego pomału 2 roki. Szkoda tylko, iż inicjatywie został nadany koniunkturalny wymiar, a politykę prowadzi się na podstawie seksualności… Lepiej zastanowić się nad faktycznym celem tego przedsięwzięcia. Paliwo Okrągłego Mebla już się wypaliło a elity, które w oparciu o to porozumienie czerpały profity, już się całkowicie skompromitowały. Potrzebne było coś nowego, co kolejnym aparatczykom pozwoli na kontynuację rodzinnych tradycji. In plus, niezbędny jest lotniskowiec, na którym WYLĄDUJE BEZPIECZNIE DONALD TUSK, w oderwaniu od tradycji PO. Ta cała inicjatywa, to jedna wielka KPINA, i bazowanie na chęci wyborców do zmiany systemu. Ciekawe skąd mają finansowanie……
2019-02-08 06:05:17
bronek91: krzysztof.mm może przypomnisz, gdzie ten Giertych był 12 lat temu, czyim cieszy się poparciem? Tak nazywanego Ojca Dyrektora???? A pamiętasz fotki, gdzie stronnicy tej osoby zamawiali „Pięć Piw”???
2019-02-08 06:12:25
bronek91: Ciekawe, czy uczestnicy zostali zaprowadzeni przed największą atrakcję UE→ POMNIK MARKSA!
2019-02-08 08:08:16
torcin: Cieszyńska przekupka pewnie w Brukseli rozmawiała z potencjalnymi inwestorami któży są zainteresowani naszym regionem. Przecież specjalnie dla nich buduje sławetne lofty na terenie byłej CDW.
2019-02-08 08:15:44
krzysztof.mm: a może "ktuży"?
2019-02-08 08:37:55
Mach: Osobiście nie dziwię się, że Pan europoseł zaprosił właśnie te osoby w/w rozpoczynając tym samym kampanię do Europarlamentu. Zaprosił tych przedstawicieli gmin tj. wójtów i burmistrzów gdzie może liczyć na największe poparcie, co jest dla mnie zrozumiałe. Natomiast, program "poznaj swojego europosła" w przypadku zaprezentowania wizerunku byłej swojej sekretarki, muszę przyznać budzi moje zdziwienie. Bez podtekstów, to wybór w tym wypadku nie jest najtrafniejszy, no i co by nie powiedzieć z punktu widzenia podatnika kosztowny- za te środki na miejscu znacznie więcej wyborców mogło by poznać swojego europosła, nie koniecznie muszą to być zaprezentowani przedstawiciele zarządów gmin, którym europoseł na pewno jest znany.Póki, co Pan europoseł może spać spokojnie. Żaden tej rangi lokalny polityk nie stanowi dla Pana J.Olbrychta konkurencji i reelekcja jest pewna. Radzę,lepiej przemyśleć swoją kampanię wyborczą. Skoro jednak każdy wtrąca jakieś dygresje, to niepłacenie przedsiębiorcom faktur i proponowanie im aby na drodze sądowej dochodzili swoich roszczeń jest dyskwalifikujące dla tej rangi polityka jakim jest pan J.K. Wszyscy wiemy, że zgodnie z przepisami księgowymi dochodzenie roszczeń z niezapłaconą fakturę drogą sądową wiąże się z koniecznością odprowadzenia Vatu, 23% tj 295 tys. z kwoty 1,5 mln, oraz wpłacenie 8% z tej kwoty do kasy sądu tytułem dochodzenia roszczeń tj. 120 tys. i koniecznością zapłacenia podatku dochodowego od kwoty roszczonej co najmniej 20% tj. 300 tys. zł. Więc aby sądownie dochodzić niezapłaconej kwoty 1,5 mln trzeba realnie ponieść koszty 0,7 mln zł. Większego draństwa sobie nie wyobrażam. Bronkowi pod rozwagę.
2019-02-08 08:38:56
bronek91: krzysztof.mm zapytaj NEOMARKSISTOWSKIEJ herezji, której jaczejki tak aktywnie samorealizują się na lokalnym podwórku. Nawet pewne zachowania, zwłaszcza względem kobiet, propagują pod pewnymi budynkami telewizji w Warszawie.
2019-02-08 08:46:18
Iwan: Kto to jest w ogóle Olbrycht. Były burmistrz Cieszyna za jego urzędowania miasto zamiast iść w górę najwięcej upadło. Pytanie co zrobił dla Polski za swoje 2 kadencje w Unii a co zrobił dla Śląska i Śląska Cieszyńskiego. No nic. Jako Europoseł zebrał pokaźna dietę i ciepłą posadkę. Czysta przedwyborcza propaganda żeby zagłosowano na niego trzeci raz. Zaprosił do Brukseli takie same miernoty jak on sam oprócz pana Bujoka. Całe dwie kadencje nie było słychać o tym panu a tu proszę wybory się zbliżają i Pan Olbrycht wypływa żeby się pokazać. Pieniądze w Unii na trzecią kadencję czekają i szczucie na Polskę jego kolegów z jego parti też
2019-02-08 08:48:00
bronek91: Anturaż, w jakim występuje najbardziej zainteresowany, dobitnie wskazuje, jakiej rangi to postać, co sobą reprezentuje, jaką linię poglądową przedstawia i czego się można spodziewać, z jego strony. Wszelkim cenzorom internetów, czy nawet potencjalnym, stanowczo mówimy NIE!
2019-02-08 08:52:22
bronek91: Iwan, głosowanie na „tak” w sprawie tak nazywanej przez niektórych sprawie ACTA2 się kłania… Stosowny argument, aby komuś podziękować.
2019-02-08 09:04:04
bronek91: Warto przypomnieć → „zauważył Olbrycht, również osoby duchowne w sprawach politycznych głos zabierać mogą, ponieważ są takimi samymi obywatelami, jak wszyscy inni. Sam Pieronek wielokrotnie negował kaznodziejów, którzy w czasie kazań kościelnych mają dygresje polityczne.”→ cytat https://wiadomosci.ox.pl/bp-pieronek-w-cieszynie,40777 , zdaje się, iż śp. Pieronek już nie pomoże… pewnej linii światopoglądowej przyciągnąć odpowiedniej grupy wyborców.
2019-02-08 09:20:03
Wiederholec: Iwan czas biegnie bardzo szybko i obecna kadencja pana Olbrychta to już Jego trzecia a nie druga. Mam nadzieję, że wyjazd był opłacony przez Europosła lub z prywatnych środków samorządowców ponieważ rozmawiać z Olbrychtem na temat sprawnego zarządzania miastem można w Cieszynie.
2019-02-08 09:34:30
bronek91: Ciekawe, jaki Pan Olbrycht ma światopogląd w kwestii przyszłości UE. Europa Suwerennych Ojczyzn czy scentralizowane EURO-kołchozowe Państwo EUROPA, czy raczej ZESRR, na bazie ideologii Marksa, bez nacjonalizmu i chrześcijaństwa. Czy zdaniem Pana Olbrychta bycie Polakiem wyklucza z możliwości nazywanie się Europejczykiem?
2019-02-08 09:51:53
bronek91: Znamy tę strategię grupy EURO- marksistów. Należy stawiać na lokalność i regionalizm, który rozsadzi Suwerenne Państwa Narodowe. Tworzy się tak nazywane NGO, często finansowane z UE. Wszystko w imię przedstawiania Państwa jako instytucji represji a UE jako organizacji, która broni, przed działaniem tego Złego Państwa. Tworzy się fałszywe przeświadczenie, iż Państwo godzi w regionalne interesy, niszczy lokalną świadomość, a UE jest tym bytem politycznym, które właśnie rzekomo broni takie wartości.
2019-02-08 09:54:17
bronek91: Narzucana jest tylko jedna wizja przyszłości UE, a wszelkie inne poglądy są przedstawiane jako eurosceptycyzm, a ludzi postrzegających przyszłość UE inaczej, traktuje się jako przeciwników UE. Powinniśmy tworzyć ponadnarodowe ogólnoeuropejskie partie polityczne i przejąć władzę w Brukseli, aby poburzyć pomniki Marksa na terenie UE. Chrześcijaństwo oraz tradycja Antyku stanowią zasadniczy fundament EUROPY, kultury i cywilizacji. Propagowanie KRYPTOMARKSIZMU stanowi działanie wymierzone w Europę.
2019-02-08 09:56:08
bronek91: Jako pierwszy element przywracania porządku w Europie, powinniśmy potraktować sprawę likwidacji TRAKTATU LIZBOŃSKIEGO. Kto na tym traktacie najbardziej zyskał i de facto przejął władzę w UE? Dlaczego na fotografii nie ma żadnej polskiej flagi?
2019-02-08 09:57:41
Iwan: Mało jest takich samorządowców dla sprawnego zarządzania a Ci co chcą są zagłuszani. Tworzy się odpowiednia grupa by tego pana promować. Do bronek91 na naszym terenie nie słucha się kazań kościelnych na temat głosowania raczej głosów pastorów. Nie było to oficjalne tylko przekazywane w małych gronach, a młode pokolenie do kościoła prawie że nie chodzi. Najbardziej boli mnie to że wielu ludzi optuje za wiadomymi opcjami nie mając zielonego pojęcia co się w koło dzieje. Słyszy się szczekanie na ulicy że ten jest zły i powtarza się slogany i tak się głosuje za złem nie mając argumentów czemu to zło jest złem a to zło jest właśnie dobrem.
2019-02-08 10:09:46
bronek91: Jaka wciąż istnieje ogólnoeuropejska platforma porozumienia się, przynajmniej dla chrześcijan? Kto w tej wspólnocie ma swój do tej pory największy udział? Zatem nie dziwi prowadzenie kampanii podważania autorytetu pewnej instytucji. Dla neomarksistów stanowi zagrożenie.
2019-02-08 10:16:32
bronek91: Iwan Dokładnie, Media nie tworzą atmosfery społecznej świadomości pewnych zjawisk. Nie ma merytorycznych dyskusji, a na polityków głosuje się na podstawie jedynie WRAŻENIA, jakie sprawiają. Oczywiście w Polsce dochodzi swoista powiatowo- zaściankowa mentalność, gdzie nie wytyka się nosa poza granicami własnej dziedziny. Obserwuje się sąsiadów, rodzinę itd. natomiast sprawy szersze są postrzegane jako nieistotne. Swoiście feudalne relacje. Ważne ŻEBYCH INO JO MIOŁ.
2019-02-08 13:29:28
krzysztof.mm: najnowsze sondaże wyraźnie pokazują wygraną Koalicji Europejskiej, Wiosna Biedronia na trzecim miejscu wyborach do PE - to jedynie klarowne potwierdzenie nastrojów, których widomym znakiem jest też ekstaza nerwowa i biegunka komentatorska strwożonego pisiorstwa nawet na zadupiastym forum
2019-02-08 14:43:49
krzysztof.mm: przy okazji rocznicy rozpoczęcia obrad Okrągłego Stołu dowiadujemy się, że niejaki Kujda, mianowany przez Kaczyńskiego prezes Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej oraz wiceprezes spółki Srebrna, stworzonej na bazie majątku na którym uwłaszczyła się pisiorska nomenklatura, był tajnym współpracownikiem SB - no i proszę, może ma trochę rację prof. Zybertowicz kiedy twierdzi, że przy okrągłym stole komuniści podzielili się władzą z agentami? +++ trafiony, zatopiony - wszystko na ten temat
2019-02-08 14:55:17
b.w.: Przykro patrzeć na kandydatów , którzy min. wykazują tak marne zainteresowanie sprawami społecznymi oraz gospodarczymi. Brakuje mi jeszcze kiepskiego łoBUZKa i będziemy mieć wyborczy hit: likwidować, likwidować......
2019-02-08 14:58:23
krzysztof.mm: Jan Olbrycht był bez wątpienia jednym z najwybitniejszych i najlepszych burmistrzów Cieszyna w całej jego historii. Po nim było już tylko gorzej, a kadencja R.Macury to było symboliczne osiągnięcie dna. +++ Dobry Bóg sprawił - albo i bez niego się obeszło - że cieszyniocy w końcu zmądrzeli, odrzucili nieszczęsną tradycję wybierania do ratusza miernych nauczycieli , postawili pierwszy raz w historii miasta na kobietę, z niemałym doświadczeniem w zarządzaniu biznesem i w przemyśle, wolną od partyjniackich powiązań polskiej sceny politycznej, niezależną od żądnych władzy i pieniędzy katolickich biskupów, wreszcie z biegłą znajomością języka angielskiego, co z pewnością pomoże wydobyć Cieszyn z zaduchu kadzideł i prowincjonalnego smrodku - pani Gabrysiu, powodzenia
2019-02-08 15:15:52
b.w.: Przy okazji to ciekawe, czy ci lokalni POwcy też pojechali do Brukseli bruździć i donosić na własną ojczyznę ! Niestety, więcej nie promujcie p.Olbrychta .
2019-02-08 17:14:48
bronek91: W końcu pewne fakty, chociaż za pośrednictwem prof. Zybertowicza, zaczynają docierać do krzysztof.mm. Okrągła szopka w końcu musi się skończyć. Tak przy okazji, PO Traktatu Lizbońskiego nie podpisywała. Inicjatywa Biedronia dowodzi jedynie naiwności polskiego społeczeństwa. Tak przy okazji, skoro ten portal jest twoim krzysztof.mm zdaniem prowincjonalny i pisowski, to dlaczego się udzielasz? Czyżbyś czuł się jak u siebie?
2019-02-08 17:17:25
bronek91: Natomiast co do nowego włodarza Cieszyna, obawiam się, iż najważniejsze jest Bycie Razem. Zresztą dotychczasowy dorobek na kanwie „zarządzania” gminą (choć takowa firmą nie jest) zdaje się to potwierdzać.
2019-02-08 18:28:01
knefel: ja-siokrzysio, akurat księża obu wyznań pod obecnymi rządami mają się dobrze jak nigdy dotąd. Do tego dochodzi utrzymanie z twoich podatków kolesiowskiego stowarzyszenia, jak ty na to wszystko z twoją umysłową dysfunkcją zarobisz?
2019-02-08 19:51:10
rainman: Jeżeli ktoś tutaj pisze o "wybitnej" kadencji to chciałbym tylko przypomnieć, że dziwnym trafem właśnie wtedy Cieszyn przechodził "uwłaszczenie" PRL-owskiej nomenklatury. Jeżeli chodzi o wiosnę w polityce - to istotnie - pomysł umożliwiający zabijanie nienarodzonych dzieci do trzeciego miesiąca to istna rewolucja. Szkoda, że nie zaproponowano jak NY - aby dziecko mogło być zabijane do dziewiątego miesiąca. Podejrzewam, że powietrze zejdzie jak tylko zostanie ugrany fotelik w parlamencie UE. Zresztą - to ten sam cyrk co cyrk brodacza z wibratorem i atrapą pukawki - to wszystko co ma do zaoferowania polskie lewactwo. I w końcu - jeśli chodzi o Ryszarda Macurę - na ten moment Gabriela i Joanna mogą tylko drapać się po głowie i kombinować co tutaj zrobić aby choć w połowie zbliżyć do efektów w poprzedniej kadencji. Moja propozycja jest na ten moment taka aby było jak najmniej publicznych przemówień, bo boli głowa.
2019-02-09 02:58:58
krzysztof.mm: no tak, uwłaszczenie PRL-owskiej nomenklatury [i agentury, dodajmy] to faktycznie lata 90-te - ale na ulicy Srebrnej 16 w Warszawie, znamy dziś tę historię od podszewki - w Cieszynie chwała Bogu upadła manufaktura wytwarzająca żelazka i druga od łyżek, za to dzięki prywatyzacji i ówczesnym władzom Polifarb z miejsca zsyłki i kolonii niskopłatnych wyrobników wybił się na jeden z największych w Europie zakładów jednej z największych na świecie firm z branży, najlepszego pracodawcę w okolicy - pobekujące żałośnie popłuczyny po komunie, co się nie załapały z macherami od Kaczyńskiego na podział łupów - pretensje na Srebrną [choć szanse mizerne, bo tam oszukują]
2019-02-09 06:56:24
bronek91: krzysztof.mm: zapomniałeś dodać, iż sławetna Art-B także ma swój cieszyński epizod.... To tylko dowodzi, jak mało wiesz.
2019-02-09 09:06:22
rainman: Jeśli chodzi o Srebrną to podział tego spektaklu na jakąkolwiek ilość odcinków - nic nie da. Nawet gdyby za każdym razem była dodawana nowa książka Lisa (co za żenada z tą reklamą). Ale dociekliwym radziłbym sobie przypomnieć historię jak "Gazownia" została przejęta. Jeśli chodzi zaś o Cieszyn - tylko człowiek pozbawiony elementarnej wiedzy o potencjale produkcyjnym zakładów może coś takiego napisać - zarówno o zakładach, które zostały bezsensownie doprowadzone do ruiny jak i o zakładach, które zostały sprzedane za bezcen. Skutki tej polityki są właśnie widoczne gdy Cieszyn jest jedynie stabilnym miejscem zatrudnienia dla urzędników samorządu terytorialnego, skarbówki i nauczycieli. A wszystko to działo się na początku lat 90-tych.
2019-02-09 10:00:49
rainman: Natomiast - odsuwając wszystkie inne spory na bok - wiosenna propozycja na legalizację przerywania życia człowieka do trzeciego miesiąca jest dla dowodem na to, że ciemnogród w naszej Ojczyźnie nadal ma się dobrze. Całe szczęście - ta wiosenna propozycja odejdzie w niepamięć tak jak kiedyś brodacz z atrapą genitaliów i atrapą pukawki. Najśmieszniejsze jest to, że lewactwo w Polsce jest zbyt głupie aby połączyć siły (np. wiosna + razem). A oni chcą rządzić całym państwem. To będzie piękny spektakl porażki już za kilka miesięcy. Będzie się to świetnie oglądać.
2019-02-09 10:11:34
bronek91: rainman Dokładnie, nawet sam Jurny Stefan w jednym ze swoich wystąpień przyznał, iż nie potrafimy wskazać momentu, kiedy życie się zaczyna. Tym sposobem, skoro nie jesteśmy w stanie wskazać, powinniśmy przyjąć założenie najbardziej korzystne dla dziecka i cały okres ciąży objąć ochroną. Brak elementarnej wiedzy ze strony lewactwa (nie lewicy) pozostaje bez komentarza.
2019-02-09 10:21:52
rainman: bronku91, lewactwo posunęło się już do tego stopnia, że w Nowym Jorku aborcja jest możliwa do końca trwania ciąży (i od razu mówię, że argumenty "ale tylko w określonych przypadkach" są nietrafione, ponieważ pod te "tylko określone przypadki" można podciągnąć wszystko). To pokazuje, że lewactwo nie zna żadnych granic. Nawet gdyby teraz wprowadzić ustawę o związkach partnerskich to już za dwa, trzy miesiące mielibyśmy dalsze przesunięcie "granicy". Lewactwu nigdy nie jest za mało. A ponieważ nie mają żadnej moralnej kotwicy - to wciąż wymyślają kolejne brednie. I to są właśnie "wiosenne" pomysły. Na konwencji zabrakło mi tylko oświadczenia, że w ciągu najbliższego roku przyjmiemy 50 tysięcy inżynierów i lekarzy z Syrii. Ale to rozumiem - zostanie ogłoszone w alternatywnej rzeczywistości gdzie wiosna na jesieni miałaby coś do powiedzenia. To jest tak żenujące, że trzeba to rozchodzić półgodziny po mieszkaniu.
2019-02-09 10:37:08
bronek91: Z drugiej strony, czym różni się dziecko parę dni przed porodem i bezpośrednio parę dni po porodzie. Tylko poczekać, iż ktoś stwierdzi, że aborcję można dokonać w ciągu 9 miesięcy PO! urodzeniu. Oczywiście pod pewnymi warunkami...
2019-02-09 13:29:21
krzysztof.mm: aborcja po urodzeniu... no tak, to tylko bronek
2019-02-09 14:51:53
Iwan: To jest portal ox.pl i są rozpatrywane problemy Śląska Cieszyńskiego to jest nasza mała Ojczyzna. Nie rozumiem dlaczego krzysztof.mm ciągle dyskutuje na tym forum o tym co się dzieje na Srebrnej o Kaczyńskim a nie o lokalnych problemach czyżby tymi dyskusjami chciał zmienić temat i nie ma obrony broniąc włodarzy Cieszyna. A jeśli chodzi o śrebną tro jego wiedza jak widzę jest nijaka. Jeżeli jest spółka i chce wsiąść kredy pod inwestycję to jaki tu przekręt, jeżeli chce zapłacić nie mając faktury to jaki to przekręt. Większy byłby gdyby zapłaciła pod biurkiem bez faktury. To jest takie wprowadzane społeczeństwa w błąd. A te łyżki i te żelazka to właśnie ten burmistrz na załączonym obrazku a były to lata 90 będąc burmistrzem w tym czasie a miasto nie było jeszcze zadłużone mógł coś zrobić w tym kierunku nie zrobił nic bo tak najlepiej a zakładów w Cieszynie byłó mnóstwo i właśnie na jego okres przypada ich upadłość n9c ująć nic dodać.
2019-02-09 15:23:54
tom lem: Iwan:.... dlaczego zmienia temat - bo Wybiórcza plajtuje i krzysztof.mm szuka pracy w OX
2019-02-09 16:38:55
bronek91: krzysztof.mm powinieneś się orientować w wypowiedziach swoich liderów. W tym przypadku to parafraza słów Ricardo Petrusa. + 20 miesiąc ciąży........
2019-02-09 21:01:45
krzysztof.mm: no nie, komuś odbija - może ojczyzna, ale nie w a s z a - Iwany za Bug, tam ich dom
2019-02-09 21:22:59
krzysztof.mm: Srebrna to nie przekręt, Kaczyński to nie oszust, Kujda nie był agentem bezpieki, w Smoleńsku był zamach i wybuchy bomb w samolocie, a krowy latają - paszli za Bug, w kibini matier'!...
2019-02-09 21:23:40
tom lem: ...komuś???
2019-02-09 21:27:09
Iwan: krzyszto.mm ty nawet ze zrozumieniem nie umiesz czytać piszesz byle co byle pisać i nie na temat. Jesteś naprawdę cieńki. Skończ i wstydu oszczędź
2019-02-09 23:45:20
bronek91: krzysztof.mm a dlaczego nie zostały wydane faktury??? krzysztof.mm nie zagłuszysz faktu, kto doprowadził, jaka linia poglądowa, do sprzedaży Zamku w Kończycach Wielkich, jaka linia poglądowa doprowadziła do dewastacji dworca w Cieszynie, jaka linia poglądowa zatrudnia Misiewiczy w Starostwie…. Dzięki Bogu, Biologia robi swoje a Misiewicze reprezentują strasznie niski poziom, zatem materiał z nich marny. Wystarczy, iż plecy które ich zasłaniają, i sukienki, pod którymi się kryją przejdą na emeryturę.
2019-02-10 08:25:06
Mach: Staram się czytać powyższe komentarze. Złapać sens dyskusji.Można powiedzieć Iwanie, że choć tekst dotyczy spraw lokalnych to jednak dotyczy nadchodzących wyborów do PE i do Sejmu i Senatu RP. Zatem, ścierają się poglądy lokalnych wyborców, którzy już dawno dokonali swoich wyborów, więc każdy kolejny wpis nikogo nie przekona z dyskutantów. Wystarczy rzucić okiem na nicki uczestników i dalej już nie czytać. Dwadzieścia wpisów oznaczonych godłem dolnośląskim to czysta propaganda- dlatego bronek 91 to zamulacz tego forum, co sprawiło ,że szereg mądrych komentatorów przestało się wypowiadać i stracił na tym cały portal i poziom dyskusji. Właściwie wszystko sprowadza się do wypowiedzi krzysztofa mm kontra reszta świata ograniczająca się do trzech osób tj.bronka 91. rainman, tom-lem. Muszę powiedzieć, że da się czytać jedynie krzysztofa mm, nie dlatego ,że prezentuje odmienne poglądy od Was, ale dlatego ,że wie co pisze, przebija was inteligencją, błyskotliwością i humorem. Proponuję pisać Wam mniej ale jakościowo lepiej- wszyscy na tym skorzystamy. ===================================== Odnosząc się merytorycznie do twego wpisu w nawiązaniu do Srebrnej to sytuacja jest następująca. Ktoś zlecił wykonanie projektu swojemu krewnemu więc zaniedbano istotną część spisania umowy. Prezes nie zaprzecza ,że zlecił więc należy domniemać ,że umowa miała charakter ustny. Umowę ustną nie zawierała Spółka Srebrna ale jej udzielny władca i Pan ,tj.Pan J.K., który jak słyszeliśmy każe zleceniobiorcy ,który projekt wieżowców wykonał zwrócić się do sądu o zapłatę uzasadniając to w ten sposób ,że wówczas jak sąd wyda wyrok władze spółki wypłacą a on sam J.K.potwierdzi w sądzie ,że prace te zostały wykonane. Czy nie wydaje ci się Iwanie, że skoro zlecenie wydał J.K. bez lub za porozumieniem ze spółką zapłacić także i on powinien bez lub za porozumieniem ze spółką w której ma jak zresztą wszędzie w swoich strukturach absolutną władzę. I teraz dotykamy sądu. Dla przedsiębiorcy konieczność wystawienia faktury, której zapłata ma nastąpić w wyniku procesu sądowego, który będzie trwał w polskich warunkach co najmniej 7 lat(taki jest średni czas procedowania spraw w sądach gospodarczych rodzi następujące konsekwencje finansowe. Przedsiębiorca wystawia ważną fakturę a więc ma wirtualny przychód, od którego do miesiąca od czasu wystawienia faktury na kwotę 1,5 mln zł musi odprowadzić Vat 295 tys. zł, musi od wirtualnego przychodu odprowadzić 19 % podatek dochodowy tj.280 tys. zł i wreszcie aby mógł dochodzić na drodze sądowej roszczeń w wysokości 1,5 mln zł musi wpłacić do kasy sądu 8% z tej kwoty tj.ok.120 tys. zł tytułem zabezpieczenia i pokrycia kosztów procedowania w wypadku przegranej lub innych rozwiązań np. ugody. jak się okazuje to jedna z 4 niezapłaconych faktur. Który przedsiębiorca wytrzyma taki sposób dochodzenia swoich należności? Zatem, pojawienie się taśm z nagraniami to efekt braku zaufania do drugiej strony, która zlecając prace ,czego pan J.K. nie zaprzecza ale ma ukryte powody by umowy nie spisywać i nie ponosić konsekwencji swoich poczynań- czy w takich warunkach chciałbyś prowadzić działalność gospodarczą? Ktoś zlecił Tobie prace a jak oczekujesz zapłaty mówi tobie zapłacę ale jak sąd dopiero tak postanowi. To w czasie realizacji projektu nikt nie zapytał ile projekt będzie kosztował? Zlecono opracowanie projektu nim inwestor dokonał uzgodnień czy wolno mu w tym miejscu wybudować? Czy z sąsiadami zawarł porozumienie nie naruszające interesu ich działek? Jeśli J.K popełnił błąd to niech za swoje błędy sam zapłaci.
2019-02-10 09:12:06
tom lem: Mach: i Ty pouczasz innych uważając się za inteligentnego? Daj spokój z bajkopisarstwem na temat Srebrnej. Twoje poglądy polityczne dawno są znane i nie udawaj bezstronnego, gdy dalej siedzisz w latach 90-tych, uważając podjęte tam decyzje za jedynie słuszne. Nie chodzi o dywagowanie co byłoby gdyby, tylko sam sobie odpowiedz jaki przedsiębiorca na "gębę" załatwia interesy na 1,5 mln bez faktur pośrednich? Faktem jest, że mamy zmianę w mieście na stanowisku burmistrza, ale dotychczasowe poczynania nowego włodarza nie wróżą nic dobrego za wyjątkiem psów , kotów w mieście. Wycieczki do Brukseli i pląsy na rynku możemy sobie darować.
2019-02-10 09:28:54
krzysztof.mm: zamulacze - to dobre określenie
2019-02-10 09:32:28
Mach: Czy tom-lem to także Iwan?
2019-02-10 09:32:45
krzysztof.mm: Kaczyński kreowany na ofiarę oszusta Birgfellnera!??... +++ to się dzieje naprawdę, proszę Państwa, w niedzielę przed sumą w jednej [zdrowej?] głowie w cieszyńskiem...
2019-02-10 09:42:15
bronek91: Szanowny Mach, zanim zaczniesz kogokolwiek pomawiać o rzekome sianie propagandy, przyzwoitość nakazuje wykazanie, gdzie takowa z mojej strony rzekomo jest przedstawiana, przynajmniej Twoim Szanowny Mach zdaniem. NA PROPAGANDĘ NAJLEPSZĄ ODTRUTKĄ JEST PRAWDA. Czyżbyś Mach twierdził, jakoby Jan Olbrycht w sprawie tak nazywanej przez niektórych ACTA2 głosował PRZECIW wprowadzeniu? Wszyscy wiemy, iż razem z pozostałymi kolegami i koleżankami ze swojej linii światopoglądowej głosował ZA. Gdzie tu zatem propaganda i kto ją Mach rozsiewa? Ewidentnie Twoja Mach postać. Jeżeli chodzi o sprawę przed sądem, wcale nie musi się ciągnąć przez 7 lat, jak wskazałeś, zawsze można zawrzeć ugodę. Co do jakości komentarzy, Mach, najwyraźniej odnosisz je do swojego poziomu, jako tego docelowego. Wprost przeciwnie, poza przypadkiem krzysztof.mm ich jakość systematycznie wzrasta. Rozumiem ten ból, iż teraz coraz trudniej propagować swoją linię poglądową za pośrednictwem budzenia odpowiednich emocji. Najgorsze dla takich ludzi pozostaje pytanie DLACZEGO?
2019-02-10 09:47:56
bronek91: krzysztof.mm Całkowicie pasuje to prowadzonej przez Ciebie krzysztof.mm na tym portalu działalności. Spora część wypowiedzi bez związku z treściami przedstawianych artykułów. Jednak czego się nie robi, aby chociaż spróbować utrudnić prowadzenie merytorycznej dyskusji w sprawie przynajmniej jednej konkretnej linii poglądowej.
2019-02-10 10:09:54
rainman: Mach: Ty to powinieneś normalnie Urbana czytać - ten to dopiero ma pióro. A już obwinianie mnie albo bronka91 albo tomlem za to, że inni się nie nie wypowiadają - to słabo świadczy o Twoim rozeznaniu sytuacji. Po prostu inni nie czują takiej potrzeby. Generalnie ludzie w Polsce coraz rzadziej interesują się polityką (ale tak aby autentycznie mieć swoje własne zdanie) - i stąd również mniejsza aktywność na tym forum. Jeżeli zaś chodzi o użytkownika krzysztof.mm - po prostu kilka osób (i słusznie) chce jasno dać innym sygnał, że jest raczej osamotniony w swoich poglądach. I Mach - jeszcze jedna sprawa. Główną osią wszystkich rzeczy, które wypisuje tutaj krzysztof.mm jest jego chorobliwy antyklerykalizm na poziomie średnio-rozgarniętego gimnazjalisty (teraz 5-6 podstawówki). Ale gdy przyjdzie co do czego - gdy będzie miał pampersy i morfina przestanie działać (czego nie życzę) - szybko wróci na łono kościoła. Tak po prostu w życiu jest - oby nie za późno.
2019-02-10 10:11:18
rainman: I jeszcze jedno - nikt z nas raczej nie jest apologetą Kaczyńskiego. Natomiast łatwo można rozeznać gdzie czai się mniejsze zło. I odpowiednio wybrać. Tak ja do tego podchodzę. A już zachwycanie się "wiosną" - to trzeba być po prostu naiwnym. Naiwność to najgorsza rzecz w polityce.
2019-02-10 10:14:00
tom lem: @ Mach - prawie zgadłeś, jak Mach to także krzysztof.mm - ten sam poziom "dowcipu"
2019-02-10 10:39:57
krzysztof.mm: "kilka osób chce jasno dać innym sygnał, że [krzysztof.mm] jest raczej osamotniony w swoich poglądach" - dobre, bo autentyczne, no tak napisał - ja chyba nie muszę nikogo rozumnego przekonywać, że paru oszołomów skręca się za każdym razem jak dżdżownica dźgnięta patykiem, i próbuje się przy tym nawzajem poklepywać po plecach
2019-02-10 10:47:05
tom lem: ...przedstaw jeszcze czym zajmowałeś się w dzieciństwie poza dźganiem dżdżownicy patykiem, ujawnisz obraz nie oszołoma tylko zdegenerowanego sadysty.
2019-02-10 11:11:52
krzysztof.mm: a właśnie miałem to chwilę wcześniej zamiar napisać - tylko czekać, aż oszołomy zaczną sugerować, że Mach to ja...:D
2019-02-10 11:16:47
tom lem: ..sugerujesz, że Mach to nie Ty, a reszta to oszołomy :) - a już zaczęły mnie bawić wasze dowcipne wynurzenia;)
2019-02-10 12:30:20
rainman: "że paru oszołomów skręca się za każdym razem jak dżdżownica dźgnięta patykiem" - kolejny przykład wypowiedzi użytkownika krzysztof.mm, który jest związany z porównywaniem oponentów do konkretnych zwierząt. Jest to "przedsionek" mowy nienawiści. Mi osobiście to wali, chcę tylko zaznaczyć (szczególnie Machowi, który jest dorosłym, ale trochę naiwnym w ocenie), że środowisko krzysztofa.mm cechuje jednak rzecz - hipokryzja. Zresztą - atak na dziennikarkę Magdalenę Ogórek - który przyniósł wstyd Cieszynowi - jest tego najlepszym przykładem.
2019-02-10 17:22:54
bronek91: Mach i krzysztof.mm robią wszystko, co mogą, aby zboczyć z tematu i oddalić zainteresowanie od sprawy zasadniczej, której poświęcony jest ten wątek. Nie dajmy się im sprowokować. Nie zależy im na prawdzie, stosują jedynie metodę w osiągnięciu pewnego celu.
2019-02-10 17:23:33
bronek91: krzysztof.mm Lepiej odpowiedz, która linia poglądowa doprowadziła do ruiny Zamek w Kończycach Wielkich. Kto rządził w powiecie w 2007 roku? Z jakiej był partii? Zdaje się, iż obecny starosta także już wówczas był przy władzy…. krzysztof.mm pewnych faktów nie zagłuszysz. Do tego ta jaczejka założona przez powiatową maskotkę, Sznupka….
2019-02-10 19:01:07
Marzanna: Jeżeli Ci samorządowcy zrobią tyle do regionów co Olbrycht to współczuję samorządom. Nie ma z czego brać przykładu. A ile zakładów upadło w Cieszynie za jego rządów.
2019-02-10 19:32:16
tom lem: "Piękna Sala Sesyjna cieszyńskiego ratusza i pierwszy ślub, który miałam zaszczyt udzielić. Najlepsze życzenia dla wszystkich nowożeńców na nowej drodze życia!" Szczyt osiągnięć intelektualnych obecnego włodarza nie wspominając o fizycznym zaangażowaniu w ciężką pracę dla miasta.
2019-02-10 19:38:47
tom lem: .. na marginesie jaki jest taryfikator za takie specjalne traktowanie Nowożeńców i kto go ustalił? może w ramach rekompensaty za poświęcony czas jest udział w weselu Szanownej Pani, której najwyraźniej łańcuch na szyi ciąży.
2019-02-10 21:25:39
Wiederholec: Po co ta bezsensowna wymiana zdań z krzysztof.mm. Dajecie się wpuszczać w polemikę, która odbiega od tematu. Z krzysztof.mm nie da się dyskutować, ponieważ jest on ślepo wpatrzony w liberalnych a może i nawet lewackich przywódców i nikt z Was tego nie zmieni. Proszę więc o nie odpowiadanie na zaczepki i trzymanie się głównego wątku artykułu.
2019-02-11 06:28:30
krzysztof.mm: "Warto zobaczyć, kto stoi na czele służb - to osoby, które były powiązane ze spółką Srebrna, powiązaną z Prawem i Sprawiedliwością - Maciej Wąsik, zastępca ministra koordynatora służb specjalnych Mariusza Kamińskiego, szef Centralnego Biura Antykorupcyjnego Ernest Bejda oraz szef Agencji Bezpieczeństwa Wewnętrznego Piotr Pogonowski. Pogonowski w półtora roku awansował o 19 stopni, od kaprala do pułkownika. Oznacza to, że średnio co miesiąc mógł cieszyć się z awansu na kolejny stopień." +++ ten fragment dedykuję mającemu wyraźną ambicję do zarządzania pisiackim glonem wiederholcowi
2019-02-11 07:11:05
bronek91: Warto zobaczyć kto stoi na czele regionalnych struktur PO, a następnie zweryfikować, co te osoby robiły przed rokiem 1989 i PO tej dacie. Z kim się kumały. A także zbadać, jak odbywało się uwłaszczanie znajdującego się w regionie majątku publicznego. W III RP nie liczyła się już znajomość Marksa i Engelsa na wyrywki, ale STAN POSIADANIA.
2019-02-11 09:02:02
tom lem: W związku z niewykorzystaniem pomieszczeń ratusza w okresie sobotnio-niedzielnym przez urzędników cieszyńskiego magistratu, proponuję podjęcie uchwały o możliwości organizowania wesel przez głównego zarządcę tego obiektu. Cieszyn nie będzie nas tylko cieszył ale będzie i weselił.
2019-02-11 09:23:50
tom lem: ... dla urzędników i włodarza zaproszenie na wesele w ślubnym pakiecie.
2019-02-11 12:30:21
krzysztof.mm: dziś 3 dni "żałoby narodowej' po śmierci J. Olszewskiego - rozumiem, PiS widzi potrzebę propagandowego odreagowania zabójstwa P. Adamowicza i korzysta z okazji by tworzyć kolejny mit - ale ja się zastanawiam, czy istnieje coś w rodzaju formuły "radości narodowej", na wypadek na przykład zameldowania Jarosława Małego "Dewelopera" w pierdlu?...
2019-02-11 13:02:11
tom lem: ... największa radość będzie gdy powróci prezydent europy na białym osiołku. Przygotowania do święta państwowego już trwają, tylko czekać gdy wiosną zobaczymy tęczę nad bramą przez którą przejedzie.
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować: