Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
wiadomości

Sala sportowa dla szkoły

Rusza budowa hali sportowej w cieszyńskiej szkole podstawowej nr 1. Budynek powstanie na jej dziedzińcu. Prace mają potrwać do 2015 roku.
 
Wakacje to zazwyczaj czas, który wykorzystuje się na remonty w szkołach. Nie ma dzieci, więc można odświeżać sale i prowadzić inne prace remontowe. Jednak jak mówi zastępca burmistrza Cieszyna Jan Matuszek, w tym roku większych robót w cieszyńskich placówkach nie prowadzono.
Praca jednak czeka i to poważna w SP 1. rusza tutaj właśnie budowa sali gimnastycznej. Dodajmy sali gimnastycznej, na którą dzieci czekają już od wielu lat. Zobacz materiał: Czekają na salę gimnastyczną.
 
Przetarg jest rozstrzygnięty a plac budowy już został przekazany. Sala powstanie na dziedzińcu szkoły– informuje Matuszek. Budowa może potrwać nawet do 2015 roku. Ale zdaniem Matuszka, być może firma ukończy inwestycję do końca przyszłego roku.
Jednak jak zaznacza zastępca burmistrza – prace nie mogą kolidować z nauką. Szkoła swoje bieżące funkcje musi wykonywać. Prace będą technologicznie trudne do wykonania, ale możliwe. Jego zdaniem, materiały nie powinny być transportowane przez teren szkoły, więc nie powinno być żadnego niebezpieczeństwa dla uczniów.
 
 
Do tej pory z zajęciami fizycznymi w szkole był problem, bo choć tuż obok znajduje się sala sportowa im. Hassewicza, to jednak cztery dni w tygodniu zajmowana jest przez młodzież z gimnazjum. Jeden dzień przeznaczony był dla dzieci z podstawówki.
 
Prace już ruszyły, mają być nieco tańsze niż założyli to radni w wieloletniej prognozie finansowej. Na ten cel radni przeznaczyli 2,5 miliona złotych, po przetargu okazało się, że najkorzystniejsza oferta opiewa na kwotę niespełna 2,2 miliona zł.
Zobacz też temat: Burza w szklance wody.
 
Jan Bacza
źródło: OX.pl
dodał: JB

Komentarze

0
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: