Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
wiadomości

#sadziMY w powiecie cieszyńskim

W piątek (18.09) we wszystkich 430 nadleśnictwach na terenie kraju będzie można odebrać darmową sadzonkę drzewa. W powiecie cieszyńskim sadzonki rozdawać będzie Nadleśnictwo Wisła i Nadleśnictwo Ustroń. Jest to kolejna odsłona ogólnopolskie akcji #sadziMy.

Akcja #sadziMy została zainicjowana podczas minionej kadencji Prezydenta RP i odbywa się cyklicznie, wiosną i jesienią. W edycji jesień 2020 do rozdania jest milion drzewek – sadzonkę można odebrać w siedzibie wybranego nadleśnictwa do wyczerpania zapasów - Sadzonki będą rozdawane 18 września 2020 r. w siedzibach wszystkich 430 nadleśnictw oraz 17 regionalnych dyrekcji Lasów Państwowych w Polsce. Dla wszystkich chętnych przygotowaliśmy łącznie aż milion sadzonek – informuje Nadleśnictwo Wisła.

W powiecie Cieszyńskim sadzonki można odebrać w:

  • Siedzibie Nadleśnictwa Wisła przy ul. Czarne 6 w godzinach 8.00 - 15.00 lub do wyczerpania dostępnych sadzonek.
  • Siedzibie Nadleśnictwa Ustroń przy ul. 3 Maja 108 w godzinach 8.00 - 15.00 lub do wyczerpania dostępnych sadzonek.

W tym roku mieszkańcy regionu mogą otrzymać małe jodły i świerki. Akcja ma związek z dbałością o środowisko naturalne - Lasy i drzewa zapewniają nam tlen, oczyszczają powietrze, wpływają korzystnie na klimat i na samopoczucie nas wszystkich. Są domem dla wielu gatunków roślin, grzybów i zwierząt. Dostarczają najbardziej ekologiczny surowiec, drewno, tworzący domy również dla nas. Mimo że czasem wysiłek wielu pokoleń niszczą klęski żywiołowe, sadzenie trwa i lasów w Polsce stale przybywa. Zajmują one już blisko 1/3 powierzchni naszego kraju. Przyłączcie się do nas! Posadźcie swoje drzewo! – zachęca dyrekcja Lasów Państwowych.

 

źródło: ox.pl
dodał: JŚ

Komentarze

3
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
2020-09-17 15:10:33
krzysztof.mm: jeśli posadzić to prezydenta
2020-09-17 19:29:27
politykier: krzy-sio+ Masz okazję się wykazać i posadzić w swym życiu przynajmniej jedno drzewko...
2020-09-17 20:46:35
Wiederholec: Dlaczego drzewek nie rozdają w każdej gminie. Mam jechać z Cieszyna do Ustronia po jedno drzewko. Szczerze to chcę porozmawiać z Panem Majorem i zaproponować mu by zadbał aby w przyszłym roku nadleśnictwo rozdawało te sadzonki również w Cieszynie.
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: