Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
wiadomości

Open Air Museum z Nagrodą!

Polskie Towarzystwo Turystyczno-Krajobrazowe w ramach XVI edycji konkursu Nagroda Przyjaznego Brzegu doceniło cieszyńskie Open Air Museum

Jak informuje Krzysztof Kasztura, wiceburmistrz Cieszyna, w konkursie doceniono przestrzeń po obu stronach Olzy.

- Nagroda Przyjaznego Brzegu trafiła zarówno do Cieszyna jak i Czeskiego Cieszyna. Jury przyznało nam ją za stworzenie ekspozycji muzealnej tematycznie związanej z dziedzictwem i symboliką Olzy i zrewitalizowanie jej brzegów. Z przestrzeni Open Air Museum korzystają: młodzież, dorośli, rodziny z dziećmi, doceniają ją także seniorzy. Miejsce to pozytywnie odbierane jest przez turystów. Cieszymy się, że znalazło uznanie także w środowisku PTTK skupionym na walorach wodnych – mówi Krzysztof Kasztura.

Nagroda dla obu miast została wręczona podczas uroczystej gali w Płocku nad brzegiem Wisły. Nagrodzone zostały projekty rekomendujące różne formy aktywności na rzecz turystyki wodnej. Doceniono zarówno obiekty infrastrukturalne ale także władze samorządowe oraz organizatorów imprez wodnych.

Red./mat.pras.

 

źródło: ox.pl
dodał: red

Komentarze

1
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
2020-09-17 20:23:19
Wiederholec: Kiedy powstało to Open Air Museum i kto był odpowiedzialny za jego realizację? W artykule nie podano. Może ktoś wie? Chciałbym mu podziękować za dobrą robotę.
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: