Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
wiadomości

Sąd zgodził się na deportację

Do pobicia doszło w Wiśle pod koniec marca, ale ta sprawa wciąż wzbudza ogromne emocje. Śledczy z Prokuratury Rejonowej w Cieszynie czekają na przewiezienie do Polski z Czech mężczyzny, podejrzewanego o ciężkie pobicie znanego mieszkańca Wisły.

 - Sąd pierwszej instancji zadecydował o wydaniu podejrzanego do Polski. On jednak odwołał się od tego. Teraz czekamy na rozpatrzenie sprawy przez sąd wyższej instancji i prawomocną decyzję. – powiedział Andrzej Hołdys, Prokurator Rejonowy z Cieszyna.

Mężczyźnie, który został zatrzymany przez czeską policję w dniu, kiedy doszło do pobicia, grozi do 25 lat więzienia. Na podstawie Europejskiego Nakazu Aresztowania, w którym cieszyńscy prokuratorzy zawarli zarzut usiłowania zabójstwa, czeski sąd zdecydował o jego tymczasowym aresztowaniu.

Napastnik był sąsiadem ofiary. Zaatakował  mieszkańca Wisły i powalił go na ziemię. Krzyki bitego mężczyzny zaalarmowały bliskich. Sprawca ugodził jednak leżącego parokrotnie kamieniem w twarz. Pokrzywdzony stracił przytomność. Wówczas nadeszła pomoc. Sprawca odszedł, ale po chwili – gdy świadkowie ratowali ofiarę – wrócił z siekierą w ręku i uderzył nią rannego w głowę. Zaraz potem odjechał własnym samochodem.

(ach)

 

 

źródło: ox.pl
dodał: red

Komentarze

4
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
2022-07-13 05:37:58
Boska Adela: Dolnośląskim oddziałem PCK przez lata zarządzali ludzie związani z Prawem i Sprawiedliwością: byli i ówcześni radni i posłowie tej partii. Przed sądem trwa obecnie ich proces o wyprowadzenie z instytucji ponad 3 mln zł. Część z tych pieniędzy zasiliła później fundusz wyborczy PiS. Dwóch głównych oskarżonych w aferze wpłaciło na fundusz wyborczy Anny Zalewskiej 12 tys. zł. Śledczy mają potwierdzenia tych przelewów. Podczas przeszukania siedziby PCK, policja odnalazła materiały wyborcze Zalewskiej. Były ukryte w piwnicy. Prokuratura nigdy nie wyjaśniła do końca tego wątku, a Anna Zalewska, zamiast odpowiedzieć na pytania, domaga się ścigania opisujących aferę dziennikarzy.
2022-07-13 05:40:17
Boska Adela: Proponuję deportację poseł Zalewskiej na Białoruś. Albo do Rosji. Albo do Korei Północnej. O ile oczywiście zechcą tam przyjąć koleżankę po fachu.
2022-07-13 09:18:58
Ar--Ai: dorzuciłbym całą Nowogrodzką ze starym kaczorem na czele
2022-07-17 09:46:12
koszenila6: Facet jest ogarnięty i mimo to rzucił się na sąsiada w biały dzień? Na pewno wiedział, że osądzać go będzie skorumpowane i odmóżdżone bydło z "wymiaru sprawiedliwości". Może jedyną sprawiedliwością na jaką mógł liczyć jest ta, którą sam wymierzył. Proponuję Noc Oczyszczenia.
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: