Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?

Są oświadczenia, koncertu brak. Enej nie zagra w Skoczowie

To miało być muzyczne wydarzenie jakiego w Skoczowie jeszcze nie było. Od miesięcy zapowiadany koncert zespołu Enej w Skoczowie wpierw miał odbyć się w maju. później datę przesunięto na lipiec. Koncert grupy miał odbyć się dzisiaj - 3-go lipca. Jednak się nie odbędzie.
Poniżej zamieszczamy pełną treść oświadczenia organizatora, które znaleźliśmy na jednym z profili portalu społecznościowego. Do naszej redakcji nie dotarło żadne oficjalne stanowisko ze strony organizatora koncertu.
 
 
OŚWIADCZENIE ORGANIZATORA

Z przykrością informujemy, że ze względów bezpieczeństwa koncerty zespołów Zabili Mi Żółwia oraz Enej, które miały się odbyć w najbliższy czwartek w Skoczowie zostają odwołane. Powodem jest brak możliwości przeprowadzenia sprawnej ewakuacji terenu imprezy w wypadku powstania zagrożenia.

Po przeprowadzonych symulacjach ewakuacji terenu boiska „Na Kuźni” zdecydowaliśmy o odwołaniu koncertu. Teren ten teoretycznie spełnia wymogi bezpieczeństwa, jednak niemożliwa jest skuteczna i sprawna ewakuacja kilku tysięcy uczestników imprezy masowej (zapytań o bilety otrzymaliśmy ponad 14 000) w wypadku powstania zagrożenia. Nie podejmiemy się ryzyka organizacji eventu, mając świadomość, że nie jesteśmy w stanie zapewnić uczestnikom 100% bezpieczeństwa. Jest to obszar, w którym nie możemy zlekceważyć najmniejszej nieprawidłowości.

Nie mamy także możliwości przeniesienia imprezy w inne miejsce w Skoczowie, ponieważ w mieście takie miejsce po prostu nie istnieje. Być może utworzenie takiej przestrzeni stanie się jednym z priorytetów władz wybranych jesienią na kolejną kadencję.

Rozpoczęliśmy już zwracać Wam pieniądze za bilety. Ze względu na ilość dokonanych przez Was wpłat proces ten z pewnością potrwa kilka dni.

Ze swojej strony chcemy przeprosić wszystkich tych, którzy kupili bilety na koncert. Podjęta przez nas decyzja o odwołaniu koncertu była ostatecznością, jednak bezpieczeństwo zarówno muzyków jak i uczestników imprezy jest najważniejsze i nie można w tej kwestii iść na żaden kompromis. Chcemy Wam też podziękować za ogromne zainteresowanie wydarzeniem. Oznacza to bowiem, że w Skoczowie, wbrew podtrzymywanym przez niektóre środowiska opiniom istnieje potrzeba organizacji wydarzeń o charakterze masowym, z udziałem największych gwiazd polskiej sceny muzycznej.

Paweł Helisz & zespół
 
 
To jedno oświadczenie. Drugie wydał skoczowski samorząd. Jak czytamy w e-mailu nadesłanym do redakcji OX.pl :
 
 
OŚWIADCZENIE W SPRAWIE KONCERTU ZESPOŁU ENEJ

Do Urzędu Miejskiego w Skoczowie nie wpłynął wniosek o wydanie zgody na organizację koncertu – imprezy masowej.
Miejskie Centrum Kultury „Integrator”, Urząd Miejski w Skoczowie, ani żadna z jego jednostek nie była i nie jest organizatorem koncertu zespołu Enej.

Ewelina Domagała
Sekretarz Miasta Skoczowa
 
 
 
Redakcja OX.pl
źródło: ox.pl
dodał: JB

Komentarze

0
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: