Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
wiadomości

Rzeźba przedstawiajaca Jana Marka stanęła w Pogórzu

Mieszkańcy Pogórza spotkali się w dzielnicy Wondolec, gdzie na skwerze odsłonięto rzeźbę przedstawiającą działacza sportowego Jana Marka.

Z inicjatywy Stowarzyszenie Przyjaciół Pogórza na terenie Pogórza odbyła się gra terenowa, która prowadziła ścieżką edukacyjno-dydaktyczną.

- Uczniowie pogórskiej szkoły z klasy trzeciej, czwartej oraz piątej podczas spaceru mieli okazję wraz z przewodnikami PTTK oraz leśnikiem przeprowadzić interesującą lekcję plenerową, poznając historię i przyrodę swojej miejscowości. Po zakończonym spacerze na najmłodszych czekał ciepły posiłek i gorąca herbatka, a cztery najaktywniejsze uczestniczki spaceru wzięły udział w krótkim konkursie wiedzy. Była to główna część projektu Akademii Rozwoju Filantropii w Polsce „ Działaj Lokalnie” Cieszyńskiej Młodzieży Twórczej, który między innymi ma na celu odtworzenie części lasu, znajdującego się kiedyś w Pogórzu, przy ulicach Zamek i Wondolec, a także promowanie zabytków, krajobrazów Ziemi Cieszyńskiej - informuje gmina Skoczów.

Dodatkowym uatrakcyjnieniem wydarzenia było odsłonięcie rzeźby Jana Marka, którego dokonały dzieci biorące udział w grze terenowej. Autorem pracy jest Wojciech Kot. Rzeźba ta będzie stanowić kolejny element ścieżki dydaktyczno-przyrodniczej.

- W wydarzeniu wziął udział sołtys Pogórza Mariusz Rodenko oraz przedstawiciele skoczowskiego ratusza –sekretarz gminy Magdalena Fober oraz zastępca burmistrza Andrzej Bubnicki, który nie tylko pogratulował udanej inicjatywy ale również dokonał pamiątkowego wpisu do sołeckiej kroniki - informuje gmina Skoczów.

źródło: ox.pl
dodał:

Komentarze

3
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
2023-11-15 18:56:40
Ar--Ai: popyt na Jany Pawły minął
2023-11-15 19:46:37
miriam11: Spotkołech tego gagatka przy okazji zawodów na Kaplicówce. Zawody dla uczniów!! to co on tam odwalił przypominało wystąpienie p. Witek, " musimy skrócić dystans bo MOJI nie wygrają , powiedział Pan Jan do jednego z organizatorów. I wygrali.
2023-11-15 21:12:37
suski: jak skoczowski ratusz w tym palce maczał to z daleka pachnie kręceniem lodów o pisim fetorku
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: