Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
wiadomości

Rządowe Centrum Bezpieczeństwa ostrzega

Rządowe Centrum Bezpieczeństwa oraz Zarządzanie Kryzysowe Województwa Śląskiego ostrzegają przed silnym wiatrem który może w najbliższych dniach wyrządzić szkody na terenie województwa śląskiego.

Według prognozy IMGW w ciągu następnych trzech dni spodziewać się należy silnego wiatru z kierunku południowo-zachodniego. Według synoptyków  Najsilniej wiać będzie w piątek na Wybrzeżu i w górach, gdzie porywy wiatru osiągną do 100-110 km/h, a w głębi kraju 85 km/h.

- Zjawisko skutkować może uszkodzeniami napowietrznych sieci energetycznych oraz budynków i infrastruktury, a także utrudnieniami w przejezdności szlaków komunikacyjnych. – ostrzega RCB

Niestety, oprócz wiatru dodatkowo od piątku do soboty występować mogą opady deszczu, a w sobotę deszczu i deszczu ze śniegiem.  RCB informuje, że sytuacja skutkować może uszkodzeniami sieci energetycznych, budynków i infrastruktury oraz utrudnieniami w przejezdności szlaków komunikacyjnych.

 Ostrzeżenie o silnym wietrze na terenie Województwa Śląskiego obowiązuje od godz. 10:00 dnia 12.12.2014 do godz. 05:00 dnia 13.12.2014

 

(red)

 

źródło: ox.pl
dodał: CR

Komentarze

0
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: