Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
wiadomości

Rząd wprowadzi nowe obostrzenia. Stoki znów zamknięte?

O 15:00 rozpocząć się ma konferencja prasowa ministra Adama Niedzielskiego i Andrzeja Horbana, doradcy premiera ds. COVID-19. Z medialnych doniesień wynika, że rząd wprowadzić ma nowe restrykcje, które dotkną branżę turystyczną.

Jak ustalili dziennikarze RMF FM, po świętach miałyby zostać całkowicie zamknięte hotele i stoki narciarskie. Do tej pory ośrodki wypoczynkowe mogły przyjmować gości podróżujących służbowo, jednak według rządu hotelarze często kwaterowali też zwykłych turystów.

Warto przypomnieć, że w budżecie województwa śląskiego na 2021 rok znalazły się środki (100 mln zł) na wsparcie samorządów utrzymujących się z turystyki. Pisaliśmy o tym tutaj.

Z kolei wczoraj (16.12) na posiedzeniu Sejmu głos w sprawie problemów hotelarzy zabrał poseł Mirosław Suchoń. - Najpierw rząd wprowadza lockdown miejscowości turystycznych w czasie ferii, a teraz zmienia bon turystyczny w taki sposób, że rozszerza go na imprezy jednodniowe. Rozumiem, że obywatele wykorzystają część tego bonu na przykład na pielgrzymki, ale to oznacza, że przedsiębiorcy z miejscowości turystycznych, którzy opierają swój biznes na pobycie grup, które przyjeżdżają na narty, dostaną znowu w plecy - mówił polityk. Pełne wystąpienie można obejrzeć tutaj.

KR

źródło: ox.pl
dodał: Krzysztof Rojowski

Komentarze

7
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
2020-12-17 14:19:33
wyśmienity cwaniaczek: i bardzo dobrze !!!!!! na szczęście stoki snowboardowe będą otwarte !!!!!!!! yupi :)
2020-12-17 14:29:48
Ar--Ai: rząd wprowadzi ale nie dla swoich - rydzyki i inne guty mogą spać spokojnie, jeszcze ekstra gotówkę od władzy dostaną pod pretekstem pandemii
2020-12-17 14:40:27
św. Patryk.: "Władza swoimi bezmyślnymi działaniami zorganizowała nam PRL bis. Omijanie absurdalnych restrykcji stało się obywatelską cnotą – jak w komunie. Rządzący z całą pewnością powinni zostać rozliczeni z tego, co robią z Polakami i polskim państwem od marca. Nie nastąpi to szybko, ale nastąpić powinno."
2020-12-17 14:40:56
św. Patryk.: "To są bez najmniejszej wątpliwości działania chaotyczne. Ogromna ich większość to również działania bezsensowne, których racji i uzasadnienia nikt nie jest w stanie obywatelom przedstawić. Przypomnę, że gdy jeden jedyny raz jesienią rząd próbował pokazać, posługując się wykresem, dlaczego rzekomo musiał zamknąć siłownie i inne podobne miejsca, sięgnął po dane z USA, z wiosny, z 10 największych tamtejszych metropolii – a więc nijak się niemające do polskiej sytuacji."
2020-12-17 14:41:45
św. Patryk.: "Gdy teraz wicepremier Gowin oznajmia z radosną dezynwolturą, że być może trzeba będzie zakazać podróży służbowych (piszę ten tekst jeszcze przed ogłoszeniem decyzji, ale nie ma już większego znaczenia, jaka ona będzie – to i tak tylko wisienka na torcie), nie wyjaśnia, jak wyobraża sobie funkcjonowanie firm, w których służbowe podróże, na przykład w celu negocjacji biznesowych, są niezbędne. Może jakieś rządowe dofinansowanie na służbowe kampery? Ale w takiej sytuacji jakiś kuzyn albo zaprzyjaźniony instruktor narciarstwa musiałby mieć wytwórnię kamperów, a o tym nic nie wiemy. Że ludzie korzystali z pretekstu podróży służbowych, żeby wyjeżdżać wcale nie służbowo? Tak, korzystali. A wiecie, dlaczego – wy, wygarniturowani ludzie władzy, od dawna oderwani od realnego życia? Korzystali, bo od ponad dwóch miesięcy – dłużej niż wiosną – zabroniliście im korzystania z jakichkolwiek innej możliwości poprawienia swojego stanu psychicznego. Bo desperacko potrzebują oderwania od kreowanej przez was w mediach atmosfery strachu i paranoi. Z kolei właściciele kwater, pensjonatów, hoteli są gotowi na niemal każde ryzyko, żeby przetrwać wbrew waszym bezsensownym, bezzasadnym decyzjom. Czy naprawdę nie widzicie, że zrobiliście nam tutaj PRL bis a la Bareja, a cnotą przemyślności i zaradności stało się omijanie waszych durnych zakazów? To takie nasze małe obywatelskie nieposłuszeństwo – zupełnie jak w PRL-u."
2020-12-17 14:42:33
św. Patryk.: "Chciałbym was zapytać, czy w zacnym gronie nieustannie nas straszących lekarzy z profesorami Horbanem i Simonem na czele, których zaprosiliście, żeby wam doradzali, jest choć jeden psycholog? Czy podjęliście jakikolwiek wysiłek, żeby ocenić skutki psychologiczne tego, co wyprawiacie? Czy spróbowaliście ocenić, jak obciążona zostanie polska psychiatria, która i tak jest na ostatnich nogach, z powodu depresji, lęków, prób samobójczych? Czy zamierzacie w jakikolwiek sposób wesprzeć psychiatrię dziecięcą? Nie wiem, doprawdy nie wiem, jakie procesy myślowe zachodzą w waszych głowach, gdy ludziom do granic możliwości zgnębionym zapowiadacie, że nie pozwolicie im wyjechać nawet na kilka dni podczas bezmyślnie skróconych przez was ferii zimowych. A może przesadzam, pisząc o procesach myślowych? Jeśli tak, to przepraszam. Może was jednak przeceniam. Lecz może w takim razie wyjaśnicie mi, jak waszym zdaniem mają się zakażać na stoku narciarze? Przez kaski i kominiarki? Spojrzeniem? Może macie jakąś tajemną wiedzę, której my nie posiadamy? Podzielcie się nią."
2020-12-17 14:43:57
św. Patryk.: świetny tekst Łukasza Warzechy, nota bene prawicowego dziennikarza, polecam całość: onet.pl/informacje/onetwiadomosci/koronawirus-warzecha-rachunek-za-pandemie-dla-was-rzadzacy/gx0krq0,79cfc278
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: