Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
wiadomości

Rywalizują w dobrych uczynkach

Na ścianie korytarza Zespołu Placówek Szkolno-Wychowawczo-Rewalidacyjnych w Cieszynie zawisł rower! To znak, że placówka przystąpiła do akcji ''Warto Być Dobrym'' - największej, interdyscyplinarnej kampanii edukacyjnej w Polsce.

„Warto być dobrym” to tytuł ogólnopolskiego projektu, którego pomysłodawcą jest Stowarzyszenie „Przyjazna Szkoła”. Do akcji przystąpiło 1500 placówek, wśród nich znalazł się również Zespół Placówek Szkolno-Wychowawczo-Rewalidacyjnych w Cieszynie.

W Zespole Placówek Szkolno Wychowawczo Rewalidacyjnych w Cieszynie dzieci rywalizują w spełnianiu dobrych uczynków. Motywacją w konkursie  z pewnością stał się rower górski, który zawisł na ścianie szkolnego korytarza.

„Warto być dobrym” jest dodatkową okazją do wyzwolenia pozytywnej energii nie tylko wśród dzieci, ale także ich rodziców i całej społeczności lokalnej. Dzieci rywalizują w spełnianiu dobrych uczynków w trzech kategoriach: pomoc drugiemu człowiekowi, zaangażowanie w środowisko klasy, szkoły, społeczność lokalną oraz działania globalne na rzecz praw człowieka i ochrony środowiska. 

- Z pomocą nauczycieli i wychowawców, uczniowie nauczą się rozpoznawać dobre uczynki. W czasie trwania akcji będą się starać robić ich jak najwięcej względem innych ludzi, organizacji oraz środowiska. Kampania ta realizowana jest w szkole, ponieważ jest to miejsce, w którym dzieci i młodzież powinni nie tylko zdobywać wiedzę merytoryczną, ale również uczyć się od innych prawidłowych postaw oraz dawać kolegom przykład dobrych zachowań – wyjaśnia Urszula Łabocka z ZPSWR - Główną nagrodą dla uczniów jest rower górski, który już teraz jest wyeksponowany na ścianie korytarza szkoły, aby jeszcze bardziej zachęcić uczniów do bycia dobrym. Ponadto szkoła otrzymała pomoce naukowe oraz ma możliwość zdobycia nagrody pieniężnej, dzięki której zakupione zostaną materiały edukacyjne.

Każde dziecko, które wypełni swoje zobowiązanie otrzyma członkostwo w OKI Klubie, który został powołany, by promować i identyfikować młodzież, mogącą być przykładem dla innych. 10 szkół, które uzyskają najwyższy wskaźnik będący stosunkiem ilości uczestników, którzy zostaną członkami OKI Klubu do ilości uczniów szkoły otrzyma nagrody w postaci grantów po 10 000 zł na zrealizowanie projektu z dziećmi wg. własnego pomysłu. 

Nagrodę główną w każdej szkole dostanie dziecko, które zostanie wylosowane spośród finalistów konkursu reprezentujących poszczególne klasy w danej szkole. 

 

BsK

źródło: ox.pl
dodał: BSK

Komentarze

0
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: