Rywalizowali na Kubalonce

Na trasach narciarskich COS na Kubalonce odbyła się druga edycja zawodów z cyklu Pucharu Grupy Azoty, ale i zarazem zawody w ramach FIS Slavic Cup. Kamila Idziniak (na zdj.) dwukrotnie stanęła na podium, a w niedzielę do zwycięstwa zabrakło niecałych dwóch sekund.

Kamila Idziniak, reprezentująca barwy klubowe NKS Trójwieś Beskidzka, stanęła na podium już podczas I dnia rywalizacji na Kubalonce. 19-latka zamknęła czołową „3” w biegu na 10 kilometrów techniką klasyczną. Dzień później rywalizacja toczyła się na dystansie 15 km, ale tym razem techniką dowolną. Idziniak uzyskała drugi najlepszy czas, a do zwyciężczyni - Andżeliki Szyszki - straciła zaledwie półtorej sekundy.

Dwukrotnie na podium zameldował się kolega klubowy Idziniak, Łukasz Gazurek. 20-latek otarł się o zwycięstwo w sobotę. W biegu na 10 km tech. klasyczną zwyciężył Piotr Jarecki, a Gazurek stracił do zawodnika AZS AWF Katowice niecałe cztery sekundy. W niedzielę, w biegu na 15 km tech. dowolną, Gazurek uzyskał trzeci rezultat.