Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?

Ryby, Rak i chodząca żaba, czyli Piknik Rybacki już za nami

W sobotni wieczór plac zamkowy i amfiteatr w Zebrzydowicach rozbrzmiały głośną muzyką, by następnego dnia rano stać się oazą spokoju dla wędkarzy i wielbicieli rybnych potraw. Mogli oni sprawdzić się w łowieniu największych sztuk, degustować smakowite dania z ryb, ale też i śmiać do rozpuku ze skeczy Kabaretu Rak. Sam amfiteatr pękał w szwach - chętnych zebrało się tak wielu, że zabrakło wolnych miejsc.

Piękna pogoda i bogaty program sprawiły, że w ten weekend nad malowniczo położonym Stawem Młyńszczok bawiły się tłumy gości. W sobotę grubo ponad tysiąc osób balowało na Wiankach, zaś w niedzielę na Pikniku Rybackim, zorganizowanym przez LGR „Żabi Kraj” i Gminę, przewinęły się prawdziwe tłumy głodne dobrej zabawy i smakowitego jedzenia. Degustowano rybę, promowano Żabi Kraj, śpiewano, łowiono ryby i bawiono się na Kabarecie Rak.

W sobotę wszyscy bawili się wyśmienicie na zabawie, podczas której do tańca grały dwa zespoły: Image oraz Awans. O północy puszczano symboliczne wianki, a kilka chwil później rozpoczął się wspaniały pokaz sztucznych ogni. Zabawa trwała do białego rana.

Wianki w Zebrzydowicach to już przedwojenna tradycja. Tuż przed północą, nad pobliski staw Młyńszczok wyruszył barwny korowód Wiankowy. Przy śpiewie zespołu Nadolzianie, panny, którym panowie zakupili wianek, „puściły” go symbolicznie na wodę. – Tradycja mówi, że dziewczyna woduje wianek, a kawaler - przyszły jej małżonek - musi go złapać. Jeżeli go złapie, to małżeństwo dojdzie do skutku, jeżeli ta sztuka mu się nie uda - ślubu nie będzie – tłumaczy Małgorzata Guz, dyrektor Gminnego Ośrodka Kultury w Zebrzydowicach.

Dzień później, od bladego świtu, w konkursie wędkarskim zmierzyli się miłośnicy „moczenia kija”, można było też spróbować pysznej ryby, wziąć udział w konkursie rysunkowym dla dzieci, czy też powalczyć w konkursie Piosenki Dziecięcej „Mikrofon dla Wszystkich”. Gwiazdą tego dnia był uwielbiany przez publiczność kabaret RAK, który zgromadzonych na zebrzydowickim amfiteatrze rozbawił do łez. Piknik rybacki zakończyła zabawa taneczna, podczas której zagrał zespół RYBKA DANCE.


Organizatorem niedzielnej zabawy była Lokalna Grupa Rybacka „Żabi Kraj” przy współpracy Gminy Zebrzydowice.

Portal OX.PL był patronem medialnym imprezy.

 

(red)

 


źródło: ox.pl/ mat. pras.
dodał: LB

Komentarze

0
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: