Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?

Ruszyła akcja ''Prezent pod choinkę

Ogólnopolska akcja charytatywna „Prezent pod choinkę” ma w Polsce już swoją dziesięcioletnią tradycję i wielu sympatyków. Polega na przygotowaniu prezentu w pudełku po butach dla najuboższych dzieci ukraińskich przez osoby indywidualne lub grupy.

Akcja rozpoczęła się 5 września, a zakończy 11 listopada, w grudniu zaś paczki zostaną przewiezione na Ukrainę do kilkunastu miejscowości, szkół, domów dziecka, parafii i innych miejsc.  - Poprzez akcję chcemy nieść pomoc tym, którzy bardzo jej potrzebują, uczyć empatii i wrażliwości, pokazać, że nawet mając niewiele, też można coś ofiarować – mówi o celach akcji Iwona Holeksa, koordynator krajowy.  

Do tej pory w akcji wzięły udział środowiska edukacyjne, kulturalne i kościelne. Koordynatorami lokalnymi są wolontariusze: nauczyciele przedszkoli i szkół, studenci, pracownicy firm, katecheci i księża, którzy sami zgłaszają się i czuwają nad przebiegiem akcji, zachęcają do robienia prezentów, zbierają je w swoich miejscach.   Prezent może przygotować każdy, potrzebne jest tylko przekonanie, że dawanie jest czymś dobrym i potrzebnym. Do 20 września organizatorzy czekają na zgłoszenia koordynatorów lokalnych.

Nowym pomysłem jest możliwość przygotowania „wirtualnej paczki”, do czego organizatorzy zachęcają w następujący sposób: „Nie możesz sam przygotować paczki? Nie masz czasu? My zrobimy to za Ciebie. Przygotujemy prezent dla nastolatka w wieku 12-15 lat. Twój prezent zawierać będzie: przybory szkolne, słodycze, artykuły higieniczne oraz koszulkę z wersetem biblijnym. Do 25.10.2010r. wpłać na nasze konto 60 zł, w tytule wpłaty napisz: wirtualna paczka + płeć (dziewczyna/chłopiec).”

Strona internetowa akcji: www.prezent.cme.org.pl

Organizatorzy: Centrum Misji i Ewangelizacji i Diakonia Kościoła Ewangelicko-Augsburskiego w RP
Zobacz film promocyjny akcji:

Prezent pod choinkę 2008 from Mathouse89 on Vimeo.

źródło: ox.pl
dodał: CR

Komentarze

0
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: