Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?

Ruszył nabór projektów do kolejnej edycji Budżetu Obywatelskiego w Cieszynie!

Od 2 listopada 2018 roku mieszkańcy Cieszyna mogą składać propozycje projektu do Budżetu Obywatelskiego – Cieszyn 2019. Formularze w wersji papierowej można złożyć do 16 listopada 2018 roku (piątek), zaś te w wersji elektronicznej mogą napływać do 18 listopada 2018 roku (niedziela).

- Nie byłoby Budżetu Obywatelskiego, gdyby nie ciekawe i potrzebne pomysły mieszkańców. Zgłoszenie projektów do Budżetu Obywatelskiego Cieszyn 2019 jest bardzo proste – wskazują osoby odpowiedzialne za realizację BO w Cieszynie na oficjalnej stroni internetowej.
Zgodnie z regulaminem, propozycję projektu może zgłosić każdy mieszkaniec Cieszyna, musi jednak zostać ona poparta przez co najmniej 20 mieszkańców Cieszyna, przy czym każdy mieszkaniec może poprzeć dowolną ilość projektów. Wartość jednego projektu nie może przekraczać 100.000 złotych (wypełnienie pola w formularzu zgłoszenia, dotyczącego szacunkowego kosztu projektu jest obligatoryjne).
Każdy projekt musi zostać zgłoszony przez formularz zgłoszenia projektu dostępny tutaj. Osoba zgłaszająca projekt musi w formularzu podać swoje dane osobowe, nazwę projektu, lokalizację projektu, załączyć krótki opis proponowanej inwestycji (maksymalna długość opisu to 500 znaków, zostanie on podany do wiadomości publicznej), a także szczegółowy opis projektu (bez limitu znaków) – tutaj należy dokładnie wskazać, co ma zostać wykonane, główne działania, jakie mają zostać w związku z projektem podjęte, a także uzasadnić potrzebę jego realizacji, wraz z opisem, w jaki sposób wpłynie ona na społeczność Cieszyna.
Formularze zgłoszenia można składać w wersji fizycznej do 16 listopada 2018 roku w Punkcie Obsługi Klienta Urzędu Miejskiego w Cieszynie w godzinach pracy instytucji lub za pośrednictwem poczty z adnotacją na kopercie „Budżet Obywatelski” – w typ przypadku datą decydującą o przyjęciu projektu do weryfikacji jest data dostarczenia przesyłki do UM. Istnieje również możliwość złożenia projektu za pośrednictwem strony internetowej www.cieszyn.budzet-obywatelski.org – wtedy termin nadsyłania formularzy trwa aż do niedzieli 18.11.2018.
Weryfikacja wniosków będzie trwała najpóźniej do 11 stycznia 2019 roku (w razie wątpliwości co do informacji zawartych w projekcie, osoby odpowiedzialne za weryfikację mogą kontaktować się z osobą zgłaszającą w celu uzyskania dodatkowych informacji), wtedy też ogłoszona zostanie lista projektów poddanych pod głosowanie. Wybrać projekty, których realizacja zdaniem cieszyniaków jest najistotniejsza, będzie można w trakcie głosowanie, które odbędzie się w styczniu.

 

źródło: ox.pl
dodał: JŚ

Komentarze

2
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
2018-11-07 09:19:56
mako: Super.
2018-11-07 23:39:44
cieszyniakNIEwerbus: a kiedy powstanie Psi Raj na Banotówce z budżetu obywatelskiego na obecny rok??
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: