Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?

Ruszył konkurs „Lekarz na medal”

Rzecznik Praw Pacjenta organizuje konkurs „Medyk na Medal”, którego celem jest uhonorowanie pracowników medycznych wykazujących się empatią, wrażliwością i życzliwością. Kandydatów do wyróżnienia można zgłaszać do 15 sierpnia br.

Zgłoszenia do konkursu mogą przesyłać organizacje i pacjenci. Powinny one zawierać opisane trzy kryteria oceny kandydata:
• Bezpieczeństwo − zgłaszający powinien wyjaśnić, dlaczego dany pracownik zasługuje na miano „Medyka na Medal”, co świadczy o jego wyjątkowej postawie, na czym polega jego zaangażowanie i dlaczego jest ono ponadprzeciętne;
• Komunikacja − cechy pracownika świadczące o dobrej komunikacji z pacjentem, na czym polega wyjątkowa postawa lekarza, pielęgniarki lub położnej w tym obszarze;
• Oddanie pacjentom − opisanie cech osobowości pracownika medycznego wskazujące na życzliwe podejście do pacjenta i okazywaną empatię, która jest niezwykle istotna, szczególnie podczas epidemii. Są medycy, którzy przywiązują do tej kwestii dużą wagę. Zaangażowanie to może zasługiwać na wyróżnienie.

Konkurs przewiduje wyłonienie po trzech zwycięzców w dwóch kategoriach: „Lekarz na medal” oraz „Pielęgniarka/Położna na medal”. Laureaci otrzymają statuetki i dyplomy. Patronat nad przedsięwzięciem objęli Prezes Naczelnej Rady Lekarskiej oraz Prezes Naczelnej Rady Pielęgniarek i Położnych.

Zgłoszenia należy wysyłać do 15 sierpnia br. na adres e-mailowy: konkurs@rpp.gov.pl. Formularz oraz regulamin konkursu znajduje się na stronie: https://www.gov.pl/web/rpp/medyk-na-medal-konkurs-rzecznika-praw-pacjenta.

Może znacie Państwo lekarza, pielęgniarkę czy położną, którzy zasługują na wyróżnienie ich pracy szczególnie podczas panującej pandemii korona wirusa.

AK, mat. Pras.

źródło: ox.pl
dodał: red

Komentarze

9
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
2021-07-17 15:33:46
koszor: Z pewnością Szumowski zasługuje na uznanie - w kategorii przekręt stulecia. A tak na poważnie - cechy o których mowa w artykule na pewno ma dr Hałat czy dr Basiukiewicz oraz inni, którzy ryzykując swoje kariery, postanowili bronić polskich pacjentów przed przyjmowaniem eksperymentalnych preparatów. Zamiast uznania- mają problemy w pracy, są szykanowani, wyrzucani z pracy, wzywani do Izby Lekarskiej. Prawda zawsze dużo kosztuje, tylko kłamstwo jest tanie.
2021-07-17 15:36:33
koszor: Przy okazji - w najbardziej zaszczepionym społeczeństwie w Europie- w Wielkiej Brytanii, jest aktualnie ponad 51 tysięcy zakażeń. Ostatnia prosta i powrót do normalności.
2021-07-17 18:25:14
Oko: Dobry lekarz powinien mieć znakomitą dykcję i posiadać umiejętność jasnego i zrozumiałego przekazania diagnozy. Powyższe cechy, mogą okazać się kluczowe w dzisiejszym sposobie leczenia
2021-07-17 19:04:04
miriam11: Dobry lekarz powinien unikać telefonów.
2021-07-17 21:52:59
: koszor co do Szumowskiego pełna zgoda, jeszcze tam paru kolesi miał do pomocy - pozostałych dwóch nie znam, pierwszy raz słyszę, domyślam się że to elementy raczej płaskie, czy tak?
2021-07-17 22:12:06
psychiatra: Załóż maseczkę i się zaszczep!
2021-07-17 22:16:25
pół_Sasina_z_Wiślicy: na mój rozkaz: florian, marat, robespierre, censor, Marx, ekolog - czołganiem przez pełzanie cała naprzód! do ataku! donek wyszczekuje tempo! farorz do psychiatry!
2021-07-17 23:21:46
Luter: Również i wynaturzenie może przybrać formę doskonałą.
2021-07-18 07:31:09
: życzenia dla donka: I wish you would stop being useless and start being pizza
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: