Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?

Ruszy remont Głębokiej w Cieszynie

Wkrótce ruszy remont ulicy Głębokiej. Umowa z firmą realizującą danie została podpisana przez dyrektora Miejskiego Zarządu Dróg w Cieszynie Wiesława Sosina w obecności Burmistrz Miasta Cieszyna Gabrielę Staszkiewicz.

Remont obejmie m.in. wymianę nawierzchni jezdni i chodników, usunięcie barier architektonicznych, a także zmianę organizacji ruchu uwzględniającą pierwszeństwo ruchu pieszych.

Na prace związane z rewitalizacją ul. Głębokiej przeznaczono około 5 mln złotych. Prace zakończone mają być przed początkiem sezonu letniego w 2021 r. - Aktualnie firma finalizuje formalności związane z rozpoczęciem robót, w tym związane z ochroną zabytków. Harmonogram prac zaproponowany zostanie początkiem sierpnia. Wtedy też planujemy spotkanie z mieszkańcami i przedsiębiorcami w celu omówienia jego szczegółów. Początek prac zaplanowany jest po sezonie wakacyjnym, początkiem września – mówi Gabriela Staszkiewicz.

Przypomnijmy, remont ul. Głębokiej jest elementem projektu „Szlakiem Cieszyńskiego Tramwaju – rozwój transgranicznej turystyki”, który realizowany będzie w ramach współpracy transgranicznej z Czeskim Cieszynem.

Docelowo, przebudowa obejmie także, poza ul. Głęboką, także ul. Zamkową, Rynek oraz budynek dawnej strażnicy granicznej przy Moście Przyjaźni, zaś po stronie czeskiej przebudowę ul. Nádražní (Kolejowej).

red./mat.pras.

źródło: ox.pl
dodał: red

Komentarze

8
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
2020-07-13 15:49:22
tom lem: Z tej informacji prasowej, wynika że Szanowna Pani Burmistrz scedowała podpis, na dyrektora MZD , by ewentualne konsekwencje wydatków publicznego grosza na jedną szynę tramwajową były kierowane do zakładu miejskiego nie do podejmującego decyzję "grona". Należy przypuszczać, że zapłata za ten wysiłek będzie kierowana w całości do firmy z którą podpisano umowę, tylko nie wiedzieć czemu , nazwa tej firmy została utajniona przed czytelnikami. Czy to tajemnica handlowa burmistrzyni, bo tajemnica firmy przymierzającej się do robót, chyba NIE? ;-))
2020-07-13 16:13:40
A.K: Może Szanowna Pani Burmisz i Radni pochylili się nad ustawą dofinasowującą modernizację wymiany kotłów węglowych. W budżecie Miasta na rok 2021 były zarezerwowane środki na ten cel. Później "szumnie" Pani Burmistrz na Swoich FB wystąpieniach twierdziła, iż racji sytuacji z Covid19 środki zostały zamrożone. Na dzień dzisiejszy dowiadujemy się iż uchwałą Rady Miejskiej, przy Pani akceptacji dofinansowanie zostało zlikwidowane. Z uzasadnieniem, że całość środków pochłonęła walka z Covid19. Pytanie osób zainteresowanych dofinansowaniem czy Cieszyn w odróżnieniu od Gminy Skoczów gdzie dofinansowanie ma się do dzisiaj jest na skraju bankructwa??? No tak w Skoczowie rządzą pisory,mochery, nieuki itp..tak dla przypomnienia Podsumowując zapisała się Pani jako pierwsza kobieta Burmistrz Miasta Cieszyn, proszę tylko mieć to na uwadze aby to pierwszeństwo nie skończyło się w historii wywiezieniem Pani na taczkach z Ratusza. Co najwyżej może Pani kandydować do objęcia funkcji Prezesa OSP Marklowice.
2020-07-13 18:16:53
altacet: Przedwyborcze obiecanki nijak sie mają do późniejszych realizacji.
2020-07-13 19:19:06
A.K: Kółko różańcowe gosposi jak widać biernie ją tu wspiera...
2020-07-14 06:23:44
labraks: od kilku ładnych lat rok w rok robią dziury w tej głębokiej. To się już robi chore. Ściągnąć kostki wsadzić 3 rury zasypać ułożyć kostkę i tak co roku. Przecież to generuje niesamowite koszty, zamiast tego mogli zrobić jedną dużą inwestycje wyciągnąć co trzeba wsadzić co trzeba ułożyć kostkę. To jest chore w jaki sposób trwonione są pieniądze publiczne, ale jak to mówią cudze wydaje się łatwo.
2020-07-14 08:06:51
b.w.: Gosposia tworzy..... tym razem swój pomnik pod samorządowe wybory. Pamiętam jak Macura chwalił się pięcioma rondami w kampanii wyborczej i .... przegrał :)
2020-07-14 11:53:13
NieStela2: Ciekawe, czy efekt remontu będzie taki, jak ubiegłoroczny na Katowickiej??? Kałuża przy wyjeździe z targu jest tak wielka, że przejeżdżające samochody oblewają ludzi od stóp do głów. Ciekawe, kto to nadzorował i dlaczego nie ma reklamacji? No, chyba że MZD, to w takim wypadku mnie to nie dziwi....
2020-07-14 20:13:35
pawel21_13: Aha... widzę Majora SS. Cieszyn i Głęboka mogą skończyć jak Warszawa Trzaskowskiego...excremento in przeremblo.
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: