Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?

Ruszy budowa obwodnicy Trzyńca

Jeszcze w czasie wakacji rozpocznie się długo oczekiwana budowa obwodnicy Trzyńca. Do rozpoczęcia prac brakuje ostatniego kroku - podpisania umowy z wykonawcą.

Obwodnicę będzie budowało stowarzyszenie firm Mota-Engil i SDS Exmost. – Walka skończona. Wspólnymi siłami udało nam się dopiąć celu. Lata intensywnych przygotowań i negocjacji przyniosły plony. Trasa przyszłej obwodnicy jest gotowa i budowa powinna rozpocząć się w sierpniu – potwierdziła informację burmistrz Trzyńca, Věra Palkovská.

Nowa droga I/11 na odcinku Oldrzychowice – Bystrzyca będzie miała 6,2 km długości. Na trasie zostanie wzniesionych 12 mostów oraz dwa skrzyżowania wielopoziomowe.

Nadal trwa natomiast konkurs na wykonanie drugiego odcinka, Niebory – Oldrzychowice. Dużo wolniej posuwają się naprzód przygotowania ostatniego odcinka, z Trzanowic do Nieborów. – Tam mamy roczne spóźnienie. Powodem jest fakt, że o rok została odroczona decyzja o lokalizacji, ponieważ okazało się, że budowa drogi nie jest zgodna z planami zagospodarowania przestrzennego gminy Gnojnik i trzeba było najpierw przerobić plany. Obecnie przeprowadzane są wywłaszczenia gruntów. Zbliżamy się do finału, 75 proc. działek jest już w naszym posiadaniu – powiedziała „Głosowi Ludu” Irena Krzyżanek z Dyrekcji Dróg i Autostrad w Ostrawie.

Głos Ludu - Gazeta Polaków w Republice Czeskiej

źródło: Głos Ludu
dodał:

Komentarze

0
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: