Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
wiadomości

Ruszają Dni Klemensowe

Tygodniowe świętowanie rozpoczyna Parafia pw. św. Klemensa w Ustroniu. Właśnie dziś - 12.11.2012r. koncertem organowym Eweliny Bachul rozpoczną się XII Dni Klemensowe.

Dzisiaj startują Dni Klemensowe, czyli cykl spotkań i koncertów organizowany corocznie przez Parafię św. Klemensa w Ustroniu. Na uczestników czekają koncert, spotkania, prelekcje, kiermasz i loteria fantowa. Początek XII Dni Klemensowych już dziś o godz. 18.45 – po wieczornej Mszy św. parafia zaprasza do kościoła na koncert organowy w wykonaniu studentki Uniwersytetu Śląskiego  Eweliny Bachul.


W środę 13.11.2012r. o godz.18.45 w ramach Dni Klemensowych odbędzie się spotkanie z poetą Janem Chmielem, który wydał śpiewnik – „Cieszyńskimi dolinami z ludowymi piesniczkami”. Spotkanie odbędzie się w Czytelni im. Jerzego Nowaka działającej przy kościele pw. św. Klemensa w Ustroniu.


Czwartkowe spotkanie również odbędzie się po wieczornej Mszy św. Wtedy to zaplanowanonadanie tytułu „Honorowego członka Honorowego Stowarzyszenia Czytelnia Katolicka”, będzie to też okazja do spotkania z chórem Ave.


16.11.2012r. również o godz. 18.45 w czytelni będzie można dowiedzieć się więcej o heraldyce i świecie herbów.Ww ten świat heraldyki kościelnej, również ewangelickiej wprowadzi uczestników spotkania Marek Wacław Judycki.

Z kolei doświadczenia i przeżycia po drugiej stronie świata – Peru przedstawi po Mszy św. wieczornej w sobotę misjonarka świecka – Sylwia Cieślar.

Dni Klemensowe zakończa się w niedzielę 18.11.2012r. sumą odpustową ku czci św. Klemensa, które rozpocznie się o godz. 12.00.
W czasie trwania Dni Klemensowych Dzieci Maryi zapraszają na kiermasz i loterię fantową.


KOD
 

źródło: ox.pl
dodał: DK

Komentarze

0
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: