Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?

Rusza sezon zimowy. W weekend pojeździmy w Wiśle i Istebnej

Na piątek i sobotę (4-5.12) zaplanowano rozpoczęcie sezonu zimowego 2020/2021. Przez weekend czynne będą trzy stoki w Wiśle i jeden w Istebnej.

Już jutro (4.12) między 8:00 a 16:00 poszusować będzie można w wiślańskim ośrodku Siglany, a w godzinach 9:00-16:00 otwarty będzie istebniański Złoty Groń. Coś dla siebie znajdą także amatorzy jazdy po zmroku - od 17:00 do 21:30 czynna będzie stacja Soszów.

Z kolei w sobotę (5.12) uruchomiona zostanie kolej krzesełkowa na Nowej Osadzie w Wiśle. Białego szaleństwa zakosztować będzie można tam między 8:00 a 22:00.

Wszystkie wyżej wymienione ośrodki są częścią Wiślańskiego Skipassa. Łącznie na jednym karnecie można jeździć w aż 14 ośrodkach zlokalizowanych na terenie Wisły, Ustronia i Istebnej. - Nadchodzący sezon jest dla nas na pewno wyzwaniem. Jestem jednak pewien, że temu sprostamy. Poczyniliśmy dużo przygotowań aby spełnić wysokie oczekiwania związane z funkcjonowaniem ośrodków narciarskich w pełnym reżimie sanitarnym. Jedną z największych nowości jestem system sprzedaży karnetów online. Taki system działał już w latach ubiegłych ale w tym roku został znacząco zmodyfikowany - mówi Arkadiusz Matuszyński z zarządu Wiślańskiego Klastra Turystycznego.

Jak dodaje Tomasz Bujok, atutem Wisły w czasach epidemii jest usytuowanie stacji narciarskich w kilku dolinach, co pozwala rozproszyć ruch turystyczny. - Narciarze czy snowboardziści nie kumulują się na jednym wyciągu, tylko mają do wyboru aż 7 ośrodków kanapowych, każdy w innej dolinie czy na innym zboczu górskim. Do tego w Wiśle znajduje się kilkanaście wyciągów orczykowych czy talerzykowych. To na pewno będzie miało duże znaczenie przy wyborze miejsca na zimowy wypoczynek czy krótki narciarski wypad w tym sezonie - podkreśla burmistrz "Perły Beskidów".

KR/UM Wisła

źródło: ox.pl
dodał: Krzysztof Rojowski

Komentarze

1
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
2020-12-04 13:42:28
wyśmienity cwaniaczek: a by was roznosiciele zarazków już w poniedziałek wszystkich pozamykali !!!!!! ptfu !!!!!!!!!!!!
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: