Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?

Rusza Punkt Konsultacyjny ds. narkomanii

W Centrum Profilaktyki Edukacji i Terapii ''Kontakt'' Stowarzyszenia Pomocy Wzajemnej ''Być Razem'' przy ulicy Ks. Janusza 3 w Cieszynie rusza Punkt Konsultacyjny ds. narkomanii.

W Centrum Profilaktyki Edukacji i Terapii „Kontakt” Stowarzyszenia Pomocy Wzajemnej „Być Razem” w Cieszynie prace rozpoczyna  Punkt Konsultacyjny ds. narkomanii. 

21 kwietnia (sobota) będzie pierwszym dniem działań rozpoczętych przez Punkt Konsultacyjny ds. narkomanii. Od jutra przy ul. Ks. Janusza 3 w Cieszynie będzie można skorzystać ze specjalistycznych informacji dotyczących narkomanii. Oprócz Punktu Konsultacyjnego do spraw narkomanii  w Centrum Profilaktyki Edukacji i Terapii „Kontakt” Stowarzyszenia Pomocy Wzajemnej „Być Razem” odbywać się będą również konsultacje rodzinne i psychoterapia rodzin. 

- W Punkcie Konsultacyjnym zatrudniony jest terapeuta uzależnień, który dokonuje wstępnej diagnozy problemu, zbiera informacje dotyczące zaawansowania uzależnienia, udziela porad i informacji oraz wspiera decyzję o leczeniu i motywuje do podjęcia terapii. Dodatkowo osoby eksperymentujące ze środkami psychoaktywnymi wraz ze swoimi rodzinami mogą skorzystać z konsultacji i psychoterapii rodzinnej. Młodzi ludzie eksperymentujący ze środkami psychoaktywnymi mogą uczestniczyć w spotkaniach grupy socjoterapeutycznej dla młodzieży – informuje Elżbieta Kiedroń-Fałat kierownik CPEiT „Kontakt” - Oferta Punktu skierowana jest w szczególności do osób używających środków psychoaktywnych, ich bliskich jak również osób, które chciałyby zasięgnąć specjalistycznych informacji na temat narkomanii.

W Punkcie Konsultacyjnym ds. narkomanii podczas dyżurów udzielana będzie pomoc w formie: wstępnej diagnozy uzależnienia, psychoedukacji, konsultacji indywidualnych i rodzinnych, terapii uzależnień, psychoterapii rodzinnej. Znajdziemy tam również informacje na temat możliwości leczenia uzależnienia od narkotyków w Polsce. Punkt zapewnia również motywowanie do podjęcia terapii w poradni ambulatoryjnej lub ośrodku stacjonarnym i wspieranie decyzji o leczeniu.

Punkt Konsultacyjny ds. narkomanii czynny jest w każdy wtorek od 17.00 do 19.00 oraz w soboty od 9.00 do 14.00. Od 18 maja 2012 w każdy piątek od 15.00 do 17.00 będzie można również uczestniczyć w konsultacjach rodzinnych i psychoterapii rodzin (konieczne wcześniejsze umówienie się). Spotkania dla młodzieży odbywają się we wtorki 16.30-18.00. Więcej informacji pod numerem telefonu (33) 479 54 55 lub (33) 479 54 54, bezpośrednio w Centrum Profilaktyki Edukacji i Terapii „Kontakt” przy ul. Ks. Janusza 3 w Cieszynie lub cpeitkontakt@bycrazem.pl

 

Barbara Stelmach-Kubaszczyk

źródło: ox.pl
dodał: BSK

Komentarze

0
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: