Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
wiadomości

Rusza kolejny nabór wniosków 500+

1 kwietnia 2016 r. wszedł w życie Rządowy program "Rodzina 500+", którego celem jest finansowym fundamentem wsparcie rodzin. W ramach tego programu rodzinom z dziećmi na utrzymaniu przysługuje świadczenie wychowawcze w wysokości 500 zł na dziecko w wieku do ukończenia 18 roku życia, bez względu na dochód osiągany przez rodzinę.


Zakład Ubezpieczeń Społecznych (ZUS) realizuje kolejny etap programu „Rodzina 500+”. Od 1 lutego 2023 r. ZUS umożliwi przyjmowanie wniosków o świadczenie wychowawcze 500 plus na nowy okres świadczeniowy, czyli od 1 czerwca 2023 r. do końca maja 2024 r. Beneficjentowi, który złoży prawidłowo wypełniony wniosek do 30 kwietnia 2023 r., ZUS wypłaci świadczenie do 30 czerwca 2023 r.

Wnioski na nowy okres świadczeniowy będzie można złożyć za pośrednictwem bezpłatnej aplikacji mZUS dostępnej na urządzenia mobilne (telefony komórkowe, tablety). Wniosek można również wypełnić na komputerze za pośrednictwem Platformy Usług Elektronicznych (PUE) ZUS. Rodzic lub opiekun dziecka, który ma numer PESEL, będzie mógł złożyć wniosek także przez portal usługowo-informacyjny Emp@tia albo przez swój bank, jeśli ten uruchomił taką usługę. – czytamy na portalu niepełnosprawni.pl

W przypadku gdy beneficjent złoży wniosek przez bank albo portal Emp@tia, a nie ma profilu na PUE ZUS, Zakład Ubezpieczeń Społecznych założy mu taki profil automatycznie na podstawie danych podanych przez klienta we wniosku.

Świadczenie 500 plus przysługuje również obywatelom Ukrainy, którzy przybyli z tego kraju do Polski po 23 lutym 2022 r. w związku z działaniami wojennymi i uzyskali legalny pobyt w Polsce na podstawie ustawy o pomocy obywatelom Ukrainy w związku z konfliktem zbrojnym na terytorium tego państwa. Wniosek o świadczenie powinni złożyć na specjalnie przygotowanym w języku ukraińskim formularzu SW-U.

W obecnej edycji programu „Rodzina 500+” świadczenie będzie wypłacane do końca maja br. Jednak aby była zachowana ciągłość w wypłatach świadczenia należy nie zapomnieć o złożeniu wniosku od 1 lutego br. na kolejny okres wypłat świadczenia.

AK, niepełnosprawni

źródło: ox.pl
dodał:

Komentarze

3
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
2023-01-25 08:01:07
Ruben: To są szczyty pisowskiej głupoty! 500+ i formuła: "bez względu na dochód osiągany przez rodzinę"! Czy w PIS wiedzą, że ludzie, których dochód miesięczny przekracza np. 20 000, 50 000, 100 000 i 200 000 zł też otrzymują 500+!
2023-01-25 12:11:17
oxjas1: Za gazeta prawna -„Najgorszy scenariusz to narodziny nowoczesnego proletariatu – jak pamiętamy, według definicji to klasa ludzi mająca wyłącznie dzieci. W tym przypadku nie tylko mająca, ale utrzymująca się wyłącznie z nich, czyli z państwowych transferów na rzecz dzieci. Utrwalenie takich zachowań oznacza wyższe wydatki budżetowe dziś i jutro, gdy dzieci dorosną i okaże się, że robią to samo co rodzice: czekają na przelew z urzędu, bo nikt od nich niczego innego nie wymagał. To nie są obawy na wyrost. To zjawisko, które już się rodzi“.
2023-01-25 14:06:43
miriam11: Przecież O TO chodzi żeby wyhodować prawilne LEMINGI.
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: