Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
wiadomości

Rusza akcja „Świeć przykładem! Nie tylko w adwencie”

Tegoroczna akcja pod nazwą „Świeć przykładem! Nie tylko w adwencie” prowadzona jest przez policjantów ze śląskiej drogówki, księży z Caritas Diecezji Bielsko-Żywieckiej oraz firmy ubezpieczeniowej, a jej celem jest ochrona życia pieszych.

Wczoraj, 21.11.2018 w siedzibie bielskiego „Caritasu” odbyła się wspólna konferencja przedstawicieli Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Wojewódzkiej Policji w Katowicach, Komendy Miejskiej Policji w Bielsku-Białej i Komendy Powiatowej Policji w Cieszynie, „Caritas” oraz towarzystwa ubezpieczeniowego.

W ramach akcji policjanci będą odwiedzać kościoły w powiecie cieszyńskim, by przestrzegać i wzbudzić świadomość wśród wiernych jak uniknąć niebezpieczeństw na drogach i jak ważne jest bycie widocznym poprzez noszenie elementów odblaskowych. Po nabożeństwie wierni otrzymają odblaski. - Te prewencyjne działania podejmowane są w ramach kampanii „Bezpieczeństwo Pieszych - 2018”, której celem jest zminimalizowanie liczby wypadków drogowych z udziałem pieszych. W tym roku po raz kolejny dla wiernych przygotowanych jest w sumie 7 tysięcy odblasków, z czego 2 tysiące otrzyma komenda w Cieszynie . Honorowy patronat nad prowadzoną akcją objął Komendant Wojewódzki Policji w Katowicach nadinsp. Krzysztof Justyński. – informują mundurowi.

(red.)

źródło: ox.pl
dodał: Elżbieta Sikorska

Komentarze

0
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: