Rugby królowałow Ustroniu

Bez wcześniej awizowanych reprezentacji Finlandii i Słowacji odbył się w miniony weekend w Ustroniu turniej eliminacyjny do mistrzostw Europy w rugby 7-osobowym.
Wymienione drużyny zostały zastąpione przez drugie zespoły Ukrainy i Polski, a w związku z tym, że startowały one poza właściwą rywalizacją, od początku było wiadomo, że bez względu na osiągnięte wyniki będą w bojach finałowych walczyć o 7 miejsce.

Niestety obie Polskie drużyny doznały pierwszego dnia sromotnych klęsk. Nasz pierwszy zespół został rozgromiony przez Łotwę 5:31, rezerwy Ukrainy 12:26 i wręcz ośmieszony przez faworytów imprezy - Gruzję, która wygrała 54:0 !!!.
Rezerwy musiały natomiast uznać wyższość Ukrainy - 5:33, Mołdawii - 0:43 i Bułgarii - 0:33
Drugiego dnia było już nieco lepiej, bowiem nasza reprezentacja po wygranej z Polską II - 26:14, w pojedynku o 5 miejsce pokonała drużynę Bułgarii 29:21.

Zwycięzcą turnieju, raczej niespodziewanie, została Ukraina, która w półfinale zwyciężyła faworyzowaną Gruzję 7:5, a w finale wyżej notowaną Mołdawię 17:7.

Ukraina - Mołdawia - 17:7

Przypomnijmy, że eliminacje do ME składają się z cyklu sześciu turniejów. Pierwszy taki turniej odbył się w maju w Sopocie i Polacy zajęli tam piąte miejsce. Każdy z uczestników może wystąpić w dwóch turniejach, a najlepsze szesnaście zespołów w ogólnej klasyfikacji zagra w finale 16 i 17 lipca w Moskwie.
Podczas zeszłorocznych mistrzostw Europy, które odbyły się na Majorce zwyciężyli Portugalczycy, a reprezentacja Polski zajęła czternaste miejsce.