Sześć medali modelarzy

Sześć medali przywieźli nasi modelarze z Mistrzostw Polski Modeli Kosmicznych Seniorów i Juniorów, które odbyły się w miniony weekend na lotnisku Muchowiec w Katowicach.
Złoty medal seniorskiej w kategorii S7 (makiety rakiet) wywalczył 19-letni Tomasz Karch z Istebnej, który dołożył do tego brąz w rywalizacji S5C (makiety wysokościowe). Tu lepszy od Tomka okazał się jego ojciec, pan Antoni Karch - zdobywca srebrnego krążka.
Drugie miejsce wywalczył także Edward Wowry z Cieszyna, który rywalizował w kategorii S8E/P (rakietoplany zdalnie sterowane). W tej samej kategorii trzeci był Jerzy Kawulok z Istebnej.

Szósty medal wywalczył w zmaganiach juniorów Tomasz Wowry. 13-letni zawodnik z Cieszyna był najlepszy w kategorii S8E/P.
Wszyscy wymienieni modelarze bronią barw Klubu Modelarstwa Kosmicznego i Lotniczego w Rybniku.

To najprawdopodobniej nie koniec medalowego żniwa naszych zawodników, ponieważ w Katowicach odbyła się tylko pierwsza część mistrzostw. O następne komplety medali modelarze będą rywalizować 13-14 sierpnia w Grudziądzu.