Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
wiadomości

Rudnik w słoiku

Stowarzyszenie na Rzecz Rozwoju Wsi Rudnik w Rudniku działa prężnie, realizując różnego rodzaju projekty. Tym razem przeszedł czas na podsumowanie działań „Rudnik w słoiku”, skupiających uwagę na ekologicznych rozwiązaniach. Sprawozdanie w formie filmowej już w grudniu.

Stowarzyszenie na Rzecz Rozwoju Wsi Rudnik w Rudniku, zrealizowało kolejny projekt „Rudnik w słoiku” w ramach programu Działaj Lokalnie. W tym roku uwagę uczestników skierowaliśmy na ekologiczne działania związane z niemarnowaniem żywności , ograniczeniem śmieci związanych z zakupami produktów do jedzenia, estetycznym wykorzystaniem naturalnych surowców w celu upiększenia naszych wnętrz. Kluczem do bardzo zdrowego i ekologicznego przechowywania warzyw i owoców są kiszonki. Zorganizowaliśmy więc warsztaty z kiszenia , które cieszyły się niebywałą popularnością. Zabraliśmy również uczestników projektu  na wycieczkę po Rudniku  i zebraliśmy skarby natury, które pozwoliły pięknie zaaranżować dekorację w słoikach – przyznaje Sylwia Grzebień prezes Stowarzyszenia.

Jesień w Rudniku była mocno projektowa. Uczestnicy m.in. ratowali nietoperze, uczyli się kroju i szycia, sfinalizowano projekt „Gminnym Szklakiem z Kicakiem” w ramach którego powstały mapy z zainstalowanymi tabliczkami z Kicakami , które wskazują ważne miejsca historyczne i turystyczne w sołectwach . Przy tej okazji zostali zaznaczeni na mapach również rolnicy w Rudniku, u których można kupić zdrową żywność.

 

Aktualizacja (28.11)

Już jest film, będący podsumowaniem naszych działań w projekcie „Rudnik w słoiku” – informują koordynatorzy tego projektu. Kolejny już raz będziemy walczyć o nagrodę  w konkursie OPOWIEDZ,  w ramach programu Działaj Lokalnie. Mamy nadzieję, że film będzie się podobał - dodaje Katarzyna Czendlik. Film można zobaczyć Tutaj.

 

Czytaj również: Nietoperze mają swoje domki

 

MSZ/ mat.pras.

 

 

źródło: ox.pl
dodał: MSZ

Komentarze

0
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: